ÇOCUKLAR 23 NİSAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

Şahin Asker köşe yazarı

Bir eğitimci olarak    23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk  bayramını   köydeki okulumda ,okulun bahçesinde  kısada olsa  imkanlar dahilinde öğrencilerimizle kutlar, günler önce hazırlık yapardık.

Bayram günü protokolümüz köyümüzün muhtarı,azaları,veliler ve köy halkı okul bahçesindeki tören alanına katılıp güzel bayramı izlerdi  

Yıllarca köyler de böyle samimi ve çocuklarımızla  beraber kutlardık.

Bayram köyler de  imkanlarımız dahilinde yapılır,velilere sunum yaparlardı.

Bunu niye yazdım hem de duygulanarak yazdım neden mi?

Eskiden köyde resmi tören yapılırdı. Köy çocuklarımızın tören geçişini gördüm.Beni 39  yıl önce benim öğretmenlik yaptığım yılları hatırladım eski günler hatırladım.

O günlerimizde  mutlu günlerdi   birleştirilmiş sınıflarda eğitim görürdük.

Kitabı,defteri,ihtiyaçları ,siyah önlüğü  veliler alırdı,başarıda vardı.

Şimdi özel okullar, devlet okullar ,özel kurslar var eğitim istenilen oranda değil.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk memleketi asıl ışığa boğacak olan sizlersiniz, kendinizin ne kadar önemli değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız.Sizlerden çok şey bekliyoruz demişti.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk bu önemli günü çocuklarımıza ve tüm dünya  çocuklarına aramağan eden,dünya tarihinde ki tek lider Atatürk.

İlçemiz de çelenk koyma töreni  sonrası Kartepe  Belediye Başkanı    Mustafa Kocaman kordeş  eşliğinde ilçeyi gezerek çocukların ve  Kartepe’lilerin  bayramını kutlayarak  balkonlarda  evlerinin önünde kordeşi büyük sevinçle selamlayarak  çocuklara Türk bayrağı hediye etti.Başkan Kocaman’a  ilgi büyüktü.

Sevgili çocuklar bayramınız kutlu olsun…

Facebook Yorum

Haberi Paylaş