Büyükakın büyük kongrede divan üyesi seçildi

Büyükakın büyük kongrede divan üyesi seçildi+

AK Parti’nin 4’üncü Olağanüstü Büyük Kongresi, Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştiriliyor. ‘ Türkiye Yüzyılı’ vurgusuyla yapılan kongrede partiyi yerel seçimlere taşıyacak isimler belirleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da yerel seçimlere yönelik mesajlar vermesi bekleniyor. AK Parti’nin Olağanüstü Büyük Kongresi için hazırlıklar tamamlandı. Türkiye’nin dört bir yanından yüz bin kişi Ankara Spor Salonu’nda buluşuyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kongrede mesajlarını kürsüden verecek.
Ankara Spor Salonu’ndaki kongreye 3 Cumhurbaşkanı, 27 ülkeden siyasi parti temsilcileri, 127 büyükelçi ile 150 sivil toplum kuruluşu temsilcisi katılacak. Kongreye 10 siyasi parti de davet edildi. Ankara Spor Salonu’nda yapılan kongrenin ana sloganları “Türkiye Yüzyılı için hep yeni, hep ileri” ve “Cumhuriyet’in yüz akı, Türkiye’nin yüz akı” olarak belirlendi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’nin 2.yüzyılının ilk adımı olarak değerlendirdiği ve büyük önem verdiği AK Parti 4.Olağanüstü Büyük Kongresi’nde, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr. Tahir Büyükakın’a kongreyi yöneten divan heyetinde yer verildi.

Kocaeli teşkilatından Başkent’e akın eden AK Partililerle adeta doldu, taştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tek aday olduğu genel kurul için Kocaeli delegasyonu da sabah erken saatlerde salondaki yerlerini aldı. Kongrede Kocaeli için sevinç yaratan, büyük bir onur olarak görülen sürpriz bir gelişme de yaşandı. AK Parti Genel Merkez Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz başkanlığındaki divan heyetine Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Tahir Büyükakın da davet edildi. Tarihi kongrede Büyükakın kongreyi yöneten divan heyetinde yer aldı.

 

Facebook Yorum

Haberi Paylaş