Yılmaz, İYİ Partili Tamyüksel’e yüklendi

Yılmaz, İYİ Partili Tamyüksel’e yüklendi

Sadık Yılmaz, Tamyüksel’in gündem olmak için yanıp tutuştuğunu söyledi. Partisinin il başkanının dahi bu kadar konuşmadığını ifade eden Yılmaz, “İYİ Parti İlçe Başkanı Haluk Tamyüksel’in, atandığı günden bu yana gündem olmak için yanıp, tutuştuğunu ağzını her açtığında açıkça görüyoruz. Partisindeki boşluğu fırsat görmüş olacak ki, son günlerde hedefine KOCAELİ

Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir  BÜYÜKAKIN

koymuş, il başkanlarının bile yapmadığı açıklamalara imza atıyor. İl Başkanı bile bu kadar konuşmuyor. Kendisini İYİ Parti’nin en zekisi olarak gördüğü için de bunu yapıyor olabilir.” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükakın’ın şehrin her köşesini yatırımlarla buluşturduğunu söyleyen Yılmaz, şöyle konuştu:

“Ama kartepe ’miz başta olmak üzere şehrimizin her köşesinde yatırım ve hizmetleri milletimizle buluşturan Büyükşehir Başkanımıza, “Beceremiyorsanız, bırakıp gidin” diyen Tamyüksel’in belli ki, kafasındaki adayı da açıklaması gerekir. Yoksa Büyükşehir Başkanımızın son seçimde iki katı oy farkı attıktan sonra Ortadoğu’ya yerleşen, ütopik vaatleriyle bildiğimiz adayları Serdar Kaman’ı geri getirmek mi istiyor? Ya da ittifak ortaklarına yine yanlamayı mı planlıyor?”

Yılmaz, Tamyüksel’in planını açıklaması gerektiğini vurgulayarak, şu açıklamada bulundu:

“Tamyüksel’in ‘Bırak git’ demeden önce bu sorulara yanıt vermesi, planını açıklaması gerekiyor. Sadece bırakıp gidin demenin milletimize hiçbir yararı yoktur. Diğer taraftan, bugüne kadar olduğu gibi şehrimizin 50 yıllık hayali teleferik projesini ilçemize kazandıran, Uluslararası Fuar Merkezi’ni Kartepe’mize getirmek için uğraşan, bu dönem vaatlerinin de üzerine çıkarak 2 milyar TL’nin üzerinde yatırım ve hizmeti ilçemizle buluşturan Tahir Büyükakın’dan hemşerilerimiz gibi biz de razıyız. Yeni dönemde de emaneti kendisine vermek için çalışmalarımıza devam ediyoruz.”

Facebook Yorum

Haberi Paylaş