TAMYÜKSEL’DEN AÇIKLAMA

TAMYÜKSEL'DEN AÇIKLAMA

Çıkan haberlerle ilgili bir açıklama yayınladı.Açıklamada şunlara yer verdi;

Kıymetli Kocaeli Kamuoyu’na;

Cumartesi günü gerçekleşen 5.Olağanüstü kurultayımızın ardından hakkımda çıkan il başkanlığını istediğim yönündeki iddialara karşı açıklama yapmam elzem olmuştur.

Müsavat Dervişoğlu’nu desteklediğimizin biliniyor olmasından mütevellit hakkımızda il başkanı olmak istediğimizle ilgili birtakım haberler ortaya çıkmıştır.

Bilinmelidir ki ben ve arkadaşlarım Sayın Müsavat Dervişoğlu’na genel başkan adaylığı döneminde, şahsımız adına herhangi bir ikbal beklentisi ve talebiyle destek vermiş değiliz.

İYİ Parti’de Müsavat Dervişoğlu’nun kongre öncesinde de ve kongre salonunda da söylediği gibi bugünden itibaren İYİ Partililer, birbiriyle ayrışmak veya rekabet etmek yerine birbiriyle kucaklaşacak, birleşecek ve bütünleşecektir.

Partimizin halihazırda Kocaeli’de il başkanlığı ile ilgili bir gündemi yoktur. Partimizin il başkanı, benim de yıllardır birlikte siyaset yaptığın ağabeyim Nusret Acur’dur.

İYİ Parti, kurumsal yapısı oturmuş, demokrasinin her kademede işletildiği dev bir organizasyondur. İYİ Parti, Parti dışındaki odakların, düşünceleri, planları ve stratejileri ile hareket edecek bir kabile yapısında değildir.

Şahsımla ilgili çıkan haberlerde Yerel Seçimlerde alınan oy oranı üzerinden yapılmak istenen itibar suikastinide dikkatle ve bu suikasti yapmayı çalışanların düştüğü hali üzüntü ile takip etmekteyim.

Hayatım boyunca korkunun yerine cesareti, yalakalığın yerine dik durmayı tercih ettim. Ve hiçbir zaman da şahsımı herkesin sevmesini beklemedim. Sadece, onurlu, şerefli ve iyi insanların sevgisine talip oldum. O sebeple bazılarının beni sevmiyor olması ve partimin bayrağı yerde kalmasın diye herşeyi göze alarak ödemeyi göze aldığımız siyasi bedel üzerinden itibar suikastina maruz kalıyor olmak şahsım adına şereftir.

İyi Partililer, bugünden itibaren Kocaeli’de İl Başkanı Nusret Acur, Genel İdare Kurulu Üyesi Cumali Durmuş, Milletvekili Lütfü Türkkan ve genel başkanı Müsavat Dervişoğlu ile birlikte yeniden cesurlar hareketini iktidar olma yoluna sokmak için hep birlikte mücadele edecektir.

Facebook Yorum

Haberi Paylaş