Yalçın Eldoğan’dan amatöre 2 milyon TL

İş adamı Yalçın Eldoğan amatöre destek miktarını ve şeklini, bu akşam sahibi olduğu Maşukiye’deki El Garden Otel’de gerçekleştireceği yemekli programda açıklayacak. Amatör spor kulüp yöneticilerinin özellikle katılım sağladığı toplantıda konuşan Yalçın Eldoğan, Kartepe ’de bulunan 17 amatör kulüp ve BAL’da mücadele eden 7 takıma toplamda 2 milyon lira destek vereceğini duyurdu.

1 MİLYON LİRASI NAKİT

Kartepe’de amatör takımlara, 1 milyon lirası eşit olarak dağıtılmak üzere, 1 milyon lirası ise otel hizmeti olacak şekilde toplamda 2 milyon liralık destek verecek olan Yalçın Eldoğan, konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şunları söyledi:

17 AMATÖR TAKIM VAR

“Ben de uzun yıllar Kocaeli’de sporla uğraştım. Dedik ki size nasıl katkı sağlarız diye düşünürken bütçemizin bir kısmını Kartepe’de faaliyet gösteren 17 tane amatör takım var.
Kocaeli genelinde de 7 tane BAL liginde oynayan takımımız var.

BÜTÜN İLÇELERİ ALMA ŞANSIMIZ YOK

Kocaeli’nin bütün ilçelerindeki amatör takımları maalesef alma şansımız yok ama Kartepe’de bir kürek takımı varmış, onu da dahil ettik. Biz, Kartepe sınırları içinde amatör olarak spor yapan 17 takım ve BAL liginde mücadele eden 7 takım için toplamda 2 milyon lira bütçe ayırdık.

OTEL İMKANI

Bu toplamda vereceğimiz 2 milyonluk desteğin 1 milyon lirasını nakit olarak, 1 milyon civarında da otelde konaklama olarak sağlayacağız.

REKLAM ÖNEMLİ

Peki, neden Kartepe’de yapıyoruz? Ben 1972’de Kartepe’de doğdum. 26 yıldan beridir de Kartepe’de ticaret yapıyoruz. Reklamın ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Bugün dünyada bilinirliği olan Coca cola, gelirlerinin yüzde 55’ini reklama ayırılıyor. O yüzden ben reklamın firmaların tanıtımında ciddi katkıları olduğunu biliyorum.

KARTEPE’YE DE DESTEK OLALIM

Ben geçen sene Boluspor’un sponsoruydum. 4,5 milyon lira verdim takıma. Bir önceki sene Malatyaspor’un isim hakkını aldım. Şimdi biz Malatyaspor ve Boluspor’a bu kadar bütçe ayırdık. E şimdi Kartepe’de uzun yıllardır yaşıyoruz. Buradaki bütün amatör takımlara da destek olmak amacıyla 2 milyon liralık bir bütçe ayırdık, dedik ki bu şekilde destek olalım

Facebook Yorum

Haberi Paylaş

Diğer Haberler