TAMYÜKSEL’DEN BÜYÜKAKIN’A; NE YAPALIM? GÖNLÜNÜZE GÖRE Mİ KONUŞALIM?

TAMYÜKSEL'DEN BÜYÜKAKIN'A; NE YAPALIM GÖNLÜNÜZE GÖRE Mİ KONUŞALIM

İYİ Parti Kartepe İlçe Başkanı Haluk Tamyüksel; Büyükşehir Belediyesinin iptal edilen ihaleleri ile ilgili olarak yaptığı ve “Beceremiyorsanız Bırakıp Gidin” dediği basın açıklamasına, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın Ordulu Dernek Başkanları ile Öğretmenevinde gerçekleştirdiği toplantıda “olur olmaz konuşup, Bırakıp Gidin diyenler var” diyerek cevap vermesi üzerine, Parti binasında yaptığı açıklamada “Ne Yapalım? Gönlünüze göre mi konuşalım?” sözleriyle cevap verdi.

Ak Partili idarecilerin büyük bir çoğunluğunun enaniyete kapıldığını, elde ettikleri gücün sarhoşluğu ile nefislerine uyarak kendilerini toplumun geri kalanından üstün gördüğünü belirterek; Vatandaşın oyları ile emanet edilen makamlara oturanlar, halka ve demokrasinin gereği olarak kendilerine muhalefet edenlere karşı böbürlenmek yerine, sorumluluklarının ağırlığının bilincinde hareket etmeleri gerekir.

Tarihte; Taif’te yaşanan hadiseden sonra dahi, Peygamber efendimiz Taif halkı için kötü söz veya dilekte bulunmamış iken.

Sadece kentin sorunlarını gündeme taşıyarak, beceremiyorsanız bırakın dedik diye; sırf konuşabilmiş olmak için yerli yersiz konuştuğumuzu, polemik ve kavga çıkararak kentin huzurunu bozduğumuzu söyleyen Sn.Büyükakın’a sormak istiyorum.

Bu dünyada taif halkının dahi hakkını gözeten Peygamberimizi hiç mi örnek almazsınız? Sizi kimse eleştiremez mi? Biz size taş ta atmadık, kamunun ihtiyacı olan ve gerçekleştiremediğiniz işleri sorarak, beceremiyorsanız bırakın dedik.

Ne istiyorsunuz? Kentin muhalefetini sizin gönlünüze göre mi dizayn edelim?

Bakın vaatlerinizde ortada. Yaptıklarınız ve yapamadıklarınız da ortada.

Çok uzaklara gitmeye gerek yok ama siz şanslısınız en azından bu kentin muhalefeti sizi başarısız göstermek için Yürüyen Merdivenleri bozup size kumpas kurmuyor. Çıkıyoruz ve bizzat sizin vaat ettiğiniz projeleri ve yapamadıklarınızı konuşuyoruz sadece.

Muhalafet etmeyelim mi? Vatandaşın hakkını gözetmeyelim mi?

Ne yapalım? Gönlünüze göre mi konuşalım?

Başka partilerin temsilcileri ve belediyeleri ile mukayese etmeyeceğim, bizzat sizin Belediyeniz ve kendi Partilileriniz olan İbrahim Karaosmanoğlu dönemi ve Münir Karaloğlu’nun Genel Sekreter olduğu dönemle dahi mukayese etmeye kalksak mevcut döneminizle, o dönem arasında dağlar kadar hizmet farkı var.

Evet gelelim döneminize;

Kocaeli’nin yarısı kadar olan ve muhalif bir Belediye olan Eskişehir ile mukayese edersek. İzmit dışında hangi ilçeye Tramvayımız gitmektedir?

Stadyum tramvay hattını yapamadınız. Peki; Şehir Hastanesi bağlantısı Tramvay hattını siz mi yapıyorsunuz? Yoksa Ulaştırma Bakanlığı mı?

Teleferik önce Kartepe Belediyesi projesi idi, temeller atılıp iptal edildi. Büyükşehire devredildi. Peki şuan Büyükşehir bu projeyi tek başına mı yapıyor? Yoksa Büyükşehir uhdesinde olan sadece iptal olan Otopark ihalesimiydi?

Hat 41 ne oldu?

İzmit- Gölcük-Karamürsel D-130 yani Gölcük Başiskele Güney Toplama Yolunun durumu nedir?

Güney Marmara (Karamürsel-Kartepe-Acısu) Otoyolu bitti mi?

D100-D130 Kesintisiz trafik koridoru açıldı mı?

Sekapark ile ilgili lansmanı yapılan fikir projesinin akıbeti nedir?

Kartepe-Körfez Metro hattı ne oldu?

Gebze – Darıca Metro hattını Belediyemiz mi yapıyor?

Kartepe’ye yapılacak Adliye ne oldu?

Kartepe Millet Bahçesi ne zaman açılıyor?

Cengiz Topel havalimanı ile ilgili kente katkı koyacak dediğiniz kargo taşımacılığı işi ne oldu?

Uluslararası fuar merkezi projesinin durumu nedir?

Kartepe Turizm Master Planının son durumu ile ilgili bilgi verebilirmisiniz?

Yoksa yine boş boş konuştuğumuzu mu söyleyeceksiniz Sn.Başkan. Lüks salonlarda milyonlarca lira harcanan lansmanlarda vaatlerinizin %98’ini yerine getirdiğinizi anlatıp, istihdam ettiğiniz maaşlı gazete haberi altı yorumcularınız ile muhalefeti recide edip, kendinize methiyeler mi dizdireceksiniz?

Siz ihale açıyorsunuz müteahhit girmiyor ise suçlusu bizmiyiz? İhale ettiğiniz yerlerde mütaahhitleriniz ile sorun yaşıyorsanız yaşanan aksaklığın sorumlusu bizmiyiz? Sizin hiç mi sorumluluğunuz yok. Yetki sizde ama sorumluluk başka yerlerde mi Sn.Başkan?

Biz; sizden, kendinize muhalefet edenlere karşı bu şekilde cevaplar vermeniz yerine Kentin menfaatlerini korumak adına; Safiport ve Kartepe’ye kurulacak haddehane projeleri öncesi düşük sesle dile getirdiğiniz düşüncelerinizi, bugün yüksek sesle haykırmanızı beklerdik.

Çünkü biz bundan sonrada sizin gönlünüze göre konuşmak yerine, vatandaşın gönlündekini haykırmaya devam edecek ve Beceremiyosanız Bırakın diye telkinde bulunacağız.” Dedi.

Facebook Yorum

Haberi Paylaş