TAMYÜKSEL; BİLBOARDALARDA BİR BAŞKA GÜZEL DEMEKLE KARTEPE GÜZEL OLMUYOR..

TAMYÜKSEL; BİLBOARDALARDA BİR BAŞKA GÜZEL DEMEKLE KARTEPE GÜZEL OLMUYOR..1

İYİ Parti Kartepe İlçe Başkanı Haluk Tamyüksel; Kartepe’nin sorunsuz bir tane bile mahallesi olmadığını belirterek Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman’a “Billboard reklamlarına BİR BAŞKA GÜZEL yazmakla KARTEPE güzel olmuyor” diyerek eleştirdi.

Geçen hafta sosyal medya hesabında paylaştığı ve bir çok gazetede yayınlanan, geçiş yolu olmayan yaya geçidinin onca habere rağmen halen aynı şekilde durduğunu belirten Tamyüksel. Kartepe’de son dönemde, hizmetin yerini.. Düğün, dernek ve cenazelerde boy göstermeye bıraktığını söyledi.

Kartepe Belediyesinin seçim kazanmak uğruna şişirilen kadroları dolayısıyla mevcut bütçesinin en küçük hizmetin dahi üretilmesine imkan vermediğinin farkında olduklarını ifade eden Tamyüksel açıklamalarına şu şekilde devam etti.

“Geçen hafta Güzel Sanatlar Lisesi önünde bulunan Yaya Geçidinin, herhangi bir geçidinin olmadığını. Durak olarak belirlenen alanda herhangi bir kabinin konulmadığını kamuoyu ile paylaşarak belki bir çözümün parçası oluruz diye düşünmüştük. Fakat gördük ki fazla iyi niyetliymişiz çünkü yaya geçidide durakta aynı hali ile duruyor.

Bakın bugün yine aynı okulun yanından farklı resimler paylaşıyorum kamuoyu ile, okulun önünde bulunan yol kenarında ki kanal burası. Pislik içinde. Burası bir eğitim kurumunun önü, çocuklarımız bu yoldan geçmek zorunda bu okula gelirken. Ve bakın bu kanalın üzerinden geçmek için bizim İYİ Parti olarak koyduğumuz seyyar köprümüz, insanlar şuan bu köprüyü kullanıyorlar.

Aslında burası, imar planına göre Öter Sokak diye isim bile verilmiş resmi bir yol ama, ne geçiş var ne asfalt.

Biz ilk adımı atarak köprüyü kurduk, bu hafta Kartepe Belediyesi bu alanı düzeltmezse biz köprüyü geliştirmeye devam edeceğiz. Gençlik kollarımız birkaç palet daha ekleyerek köprüyü daha konforlu hale getirecekler.

Hatta bu kanalları temizleyemiyorlar ve bir eğitim kurumunun etrafında hijyeni sağlayamıyorlarsa bize dönsünler, biz İYİ Parti olarak gerekeni yaparız.

Peki Kartepe’de eksik bunlarla biter mi?

Bitmez.

Seçim dönemi işe alınan onlarca insan ve Belediyenin sırtına kanbur edilen milyonlarca liralık yük. İşte sonucu ortada.

Kaldırımı olmayan yollar, asfaltlanmayan toplu ulaşım güzergahları, kimin kazdığı belli olmayan ve öylece bırakılan çukurlar, caddelerin ortasına inen ve hiçbir güvenlik önlemi olmayan üstgeçitler.

Yani anlayacağınız öyle Billboard reklamlarına BİR BAŞKA GÜZEL KARTEPE yazmakla KARTEPE güzel olmuyor.” Dedi.

Facebook Yorum

Haberi Paylaş