Kartepe siyaseti silahlanmaya karşı birleşti!

Kartepe siyaseti silahlanmaya karşı birleşti! 1

Kocaeli Kartepe’de geçtiğimiz akşam yaşanan yorgun mermi gündemdeki sıcaklığını koruyor. Büyük Birlik Partisi (BBP) Kartepe İlçe Başkanı Ali Oktay’ın Çepni Mahallesi Müezzin Sokak’ta bulunan evine akşam saatlerinde yorgun mermi isabet etti. Oktay’ın salonda televizyon izleyen çocuğunun hemen yanındaki koltuğu düşen yorgun mermi Oktay ailesine korku dolu anlar yaşattı. Yaşanan hadise sonrası Kartepe’deki tüm siyasi partilerin ilçe başkanları örnek bir birliktelik sergileyerek yorgun mermi olayına dikkat çekti.

 

BBP Kartepe İlçe Başkanı Ali Oktay’ın ev sahipliğinde gerçekleşen açıklamaya AK Parti İlçe Başkanı Sadık Yılmaz, CHP Nilay Merttürk, MHP Hayati Dilek, İYİ Parti Haluk Tamyüksel, Saadet Partisi İbrahim Ethem Akboğa, YRP Hüseyin Bayır ve İYİ Parti Kadın Kolları Fatma Öztay katıldı. Toplantıya katılamayan Gelecek Partisi ve Deva Partisi ilçe başkanları açıklamaya destek verdi.

Açıklamayı elim olayı yaşan BBP Kartepe İlçe Başkanı Ali Oktay okudu. Oktay okuduğu ortak açıklamada, “Bireysel silahlanma ve bu alanda yaşanan kontrolsüzlük neticesinde yaşanan can kayıpları, siyaset üstü bir konu olduğundan bugün hep birlikte mücadele etme bilinci ile bir aradayız. Maalesef bireysel silahlanma, masum insanların canını her gün almaya devam ediyor. Hatta bazen en güzel günlerimiz silahlanma yüzünden, en acı günümüz oluyor. 20 Ağustos’ta başına yorgun mermi isabet eden ve 34 gün yaşam savaşı verip yaşamını yitiren 10 yaşındaki Musa İlter’in acısı halen yüreklerimizi yakarken, geçtiğimiz günlerde kimin ateşlediği bilinmeyen, çatıyı delip, televizyon izleyen 5 yaşındaki Eymen Ali Oktay’ın oturduğu kanepeye düşen yorgun mermi ile sarsıldık.

 

Evlatlarımız tehlikedeyken artık atılması gereken adımlar belli! Silahlar kontrol altına alınmalı ve denetim artırılmalı. Türk Polis Teşkilatımızın bu konudaki mücadelesine destek olmak adına, TBMM’de artan bireysel silahlanma için bir araştırma komisyonu kurulmalı. Bizler siyasiler olarak bugün buradan ortaklaşa aynı sözlerle mücadelemizi büyütüyoruz; Bir annenin daha hiç uğruna evladını kaybetmesine yaktığı ağıtın yüreğimizi dağlamasına izin vermemek adına “Bireysel silahlanmaya hayır

Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin hukukun üstünlüğüne inanan, adalete güvenen, anlaşmazlıklarını uzlaşmayla ve barışçıl yollarla çözümleyen, yurttaş olma bilincini ve sorumluluğunu taşıyan bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunma hedefi doğrultusunda “Bireysel silahlanmaya hayır” diyoruz! “Silahlara değil, geleceğe sahip çıkalım; insanlar ölmesin, öldürülmesin; silahlanma, şiddet ve ölümler son bulsun” diye “Bireysel silahlanmaya hayır” diyoruz! Şiddetin ve şiddet tehdidinin ortadan kalktığı bir Türkiye, Kartepe için en yüksek sesimizle “Bireysel silahlanmaya HAYIR” diyor ve bir evladımızı daha kaybetmemek adına tüm Kartepe’mizi ortak mücadelemize davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Facebook Yorum

Haberi Paylaş