Derbentlilerden İsrail’in Filistin’deki zulmüne tepki

Derbentlilerden İsrail’in Filistin’deki zulmüne tepki1

Derbent Mahalle Muhtarı Erdal Baş ve azalarının öncülüğünde Filistin’e destek amacıyla bugün gerçekleşen basın açıklamasına katıldı. Yapılan bu etkinlikte, Derbentliler Gazze’deki zulmü protesto ederek dayanışma gösterdi, ellerinde Filistin Bayrakları ve İsrail’in saldırılarını kınayan dövizlerle tepkilerini dile getirdi. Basın açıklamasında Derbent Mahallesi Merkez Camii Hocası Muhammet Koral tarafından, Kuran-ı Kerim okundu.kartepe Belediyesi Cenaze Hizmetleri Amiri Metin Subaşı ise hayatını kaybeden Filistinliler için dua ettirdi.

Basın açıklamasına Derbent eski Belediye Başkanı Zafer Arat, Ak Parti kocaeli eski İl Disiplin Kurulu Başkanı Orhan Arıkan, Ak Parti Kartepe Kadın Kolları Başkanı aynı zamanda Meclis Üyesi Elif Durmuş, İYİ Parti Gençlik Kolları Kocaeli İl Başkanı Mustafa Mutlu Sarı, BBP Kocaeli İl Başkanvekili Cüneyt Engin, Nusretiye Mahalle Muhtarı Ufuk Kıyar, Ak Parti Kartepe eski İlçe Başkanvekili Faruk Baysal ve yaklaşık 100 Derbentli katılım sağlayarak, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını protesto ettiler.

Yapılan basın açıklamasını Derbent Mahalle Muhtarı Erdal Baş okudu. Muhtar Baş; “Öncelikle bu duyarlı, onurlu duruşunuzdan dolayı Derbent Muhtarı bir kardeşiniz olarak sizleri saygıyla selamlıyorum. Bizler Türk milleti olarak tarihin tüm akışında asla ve asla mazluma, çaresize, yoksula darbe vuran bir millet dün olmadığımız gibi, bugünde olmadık, yarın da olmayacağız. Bugün Filistin ve Gazze’deİsrail’in yaptığı zulüm, katliam dünya kurulduğundan beri yapılan alçakça, haince ve en acımasız suç olarak tarihin sayfasında kirli bir leke, kirli bir ülke olarak yerini alacak. Gün gelecek akıttığınız her kanda, her gözyaşında İsrail ve buna sebep olan kimse boğulacaktır.

Kadına, bebeğe, anne karnında daha dünyaya gözlerini açmamış bebeklerin, söndürdüğünüz ocakların hesabını misliyle vereceksiniz. Anne ve babaların öpmeye kıyamadığı yavruları öldürmeyi hangi vicdanınız kabul etti. İnsan hakları, hayvan hakları diyerek kendini medeni sayan ülkeler gözünüzün önünde 40 bin insan öldürülüyor, şehit oluyor, yüz binlerce yaralı, evsiz, barksız, aç, susuz ve yetim kalan binlerce çocuk varken sizlerin kulakları sağır, gözleriniz kör mü oldu? İnsanlığınızı nereye bıraktınız?

Ey İsrail ve yandaşları beşikte şehit ettiğiniz çocukların hesabını Yüce Allah size sormayacak mı sanıyorsunuz? Bir yudum suyu, bir dilim ekmeği, bu çocuklardan çok gördünüz. Yüce Allah bunun hesabını sormayacak mı sanıyorsunuz? Babaları ve anneleri evlatsız, evlatları da anne ve babasız bıraktığınızın hesabını Yüce Allah size sormayacak mı sanıyorsunuz?

Bizlerin duruşu bellidir. Bizler Filistin’in yanındayız. Bizler Gazze’nin yanındayız. Bizler ezilen tüm insanlığın yanındayız. Yüce Allah’ım eğer zafer zor ise bize kolaylaştır, düşmanlarımızın kalbine korku ver. Filistin ve Gazze’nin sahibi olan Müslümanları mağlup etme Allah’ım.

Facebook Yorum

Haberi Paylaş