Cumhurbaşkanı Erdoğan: İşte benim yol arkadaşım Kocaeli bu

Cumhurbaşkanı Erdoğan İşte benim yol arkadaşım Kocaeli bu

Kocaelililerin coşkuları eşliğinde sahneye çıkan AK Parti Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasında “İşte benim yol arkadaşım Kocaeli bu” ifadelerinde bulundu.

AK Parti Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 31 Mart yerel seçimlerinin son mitingini gerçekleştirmek için Kocaeli’ye geldi. Bayrak ve afişler ile donatılan Kocaeli Kongre Kongre Merkezi Miting Alanı’nda Kocaelililer saatler öncesinden yerlerini alırken renkli görüntüler ortaya çıktı. Kocaelililerin coşkuları eşliğinde sahneye çıkan Erdoğan, konuşmasında “İşte benim yol arkadaşım Kocaeli bu” ifadelerinde bulundu.

Kocaelililer ile buluşan Erdoğan’ın konuşması: “Fetihler ocağı Kocaeli’yi bugün bir kez daha selamlıyorum. Adın Koca, gönlün yüce, güzelsin bir uçtan diğer uca, dilimdesin Kocaeli. Türkiye’nin iftihar tablosu Kocaeli sadece dilimizde değil gönlümüzde de baş köşede. 31 Mart gecesi kazanılacak zaferin müjdesini görüyorum. Kocaeli tercihini çok net bir şekilde Cumhur İttifakı’ndan gerçek belediyecilikten yana yapacak. Büyükşehir’de ve ilçelerde bir yol kazasına mahal vermeyeceğinizi düşünüyorum. Yatırım hamlelerimizi hiç durmadan sürdüreceğiz. Kocaeli sanayinin, üretimin şehri Kocaeli. Milli iradenin şehri Kocaeli, 31 Mart’ta Türkiye Yüzyılı şehirleri için hazır mıyız?

Kocaeli ile birlikte Türkiye haritasının renklerini Cumhur İttifakı’nın renkleri ile boyamaya hazır mıyız? İşte benim yol arkadaşım Kocaeli bu. Alanda katılım şu an 85 bin. Artık 2 gün kaldı.Hayatta her şeyin telafisi olur ama sandığın telafisi olmaz. Göreve geldiğinde vaatlerinin arkasında duracak isimlerden kullanacağız. ‘Kocaeli her zaman ki yerinde’ Babalar sözünü tutar. Özellikle belediye başkanlığında oyumuzun heba olmasına izin vermeyeceğiz. Ben milletin sağ duyusuna güveniyorum. Siyasi görüşlerimiz farklı olabilir, kökenimiz farklı olabilir ama Türkiye bizlerin ortak yurdudur. 31 Mart seçimlerinin diğer vilayetlerimiz ile birlikte Kocaeli içinde hayırlara vesile olmasını istiyorum.

Marmara Bölgesi’nde karşı öncelikli görevimizdir. 6 Şubat depremlerinde tekrar gördük. Yıkılan yapıların yüzde 90’ı 99 depreminden önce yapılanlarındır. Hangi partiye oy verirsek verelim tarihin tekerrür etmemesi için deprem riskine kulak vermeliyiz. Önümüzde ki 5 yıl boyunca gündemimizin depreme hazırlık olması bizim için önemlidir. Hükümet, yerel yönetimler el ele vererek bu süreci işbirliği ile yönetmeliyiz. Biz tüm planlarımızı bu gerçeklerin içinde yapıyoruz. Depreme ağırlıklı vereceğiz. Mümkün seviyede çalışmalarımıza hız vereceğiz. Milletimizin de bizi yalnız bırakmayacağına inanıyoruz. Rabbim yar ve yardımcımız olsun.

Biz hiçbir zaman tribünlere oynayanlardan olmadık. Türkiye’nin bugünü ile birlikte geleceğini kurtarmaya çalıştık. Bundan 15 yıl önce savunma sanayinde çalışmalarımızı başlatırken bize hayalperest diyenler bugün bizi gıpta ile takip ediyor. Şayet Türkiye son 21 yıldır muhalefetin takos siyasetine sahip olsaydı bunların hiçbirine sahip olamazdı. Ne istihdamımızı artırabilir ne de milli gelirimizi 1,1 trilyon doların üzerine taşıyabilirdik. Biz ne yaptıysak CHP’nin sabotaj siyasetine rağmen yaptık. Neyi başardıysak bu zihniyetin çelmelerine rağmen kazandık. Bu anlayışla son 21 yılda Kocaeli’ye 325 milyar yatırım yaptık. Ben de sizlerle gurur duyuyorum.

Kocaeli’de eğitimde 12 bin 940 bin adet yeni derslik inşa ettik. İkinci üniversitemiz Gebze Teknik Üniversitesi’nin faaliyete geçirdik. Gençlik ve sporda 18 bin 538 kişi kapasiteli yükseköğrenim yurt bina 57 spor tesisi inşa ettik. Bunlar arasında 33 bin kişilik Kocaeli Stadyumu, bin 328 kişilik Kartepe öğrenci yurdu ve 192 yatak kapasiteli İzmit sporcu kamp Eğitim merkezi de var. Kocaeli’ndeki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza 5,75 milyar lira tutarında kaynak aktardık. Sağlıkta bin 220 yataklı Kocaeli Şehir Hastanesi başta olmak toplamda 3 bin 72 yataklı 22 hastane dahil 93 adet sağlık tesisini şehrimize kazandırdık. Halen 200 yataklı Çayırova ve 250 yataklı Gölcük Devlet Hastaneleriyle 9 sağlık tesisimizin inşaatı sürüyor.

TOKİ kanalıyla 12 bin 506 konutu tamamlayıp hak sahiplerine teslim ettik. 7 bin 230 konutun yapımına devam ediyoruz. Kentsel dönüşümde 42 bin 334 adet ticaret alanını dönüştürdük. 3 bin 545 adet bağımsız bölümün dönüşüm süreci devam ediyor. Büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarımızı sizlere emanet ediyorum. Biz Kocaeli’yi çok seviyoruz. Pazar akşamı daha çok seveceğiz.

Facebook Yorum

Haberi Paylaş