CHP Kartepe’den Kılıçdaroğlu’nun bağış kampanyasına destek

CHP Kartepe'den Kılıçdaroğlu'nun bağış kampanyasına destek

CHP Kartepe İlçe Başkanlığı, milletvekili adayları ile birlikte Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim kampanyasına destek olmak için bağışta bulundu.

14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim kampanyasına  destek olmak isteyen vatandaşlar için üç ayrı bankada açılan hesaplar kamuoyuna duyurulmuştu. YSK kararı uyarınca; bağış yapmak isteyen vatandaşlar 7 bin TL’ye kadar makbuz karşılığında elden bağış yapabilecek olup 7 bin TL ve üzeri bağışlarını ise duyurulan banka hesap numaralarına yatırabilecek. Yine YSK kararı uyarınca yalnızca T.C. vatandaşı gerçek kişilerin katılabileceği yardım kampanyasına her bir tur için, her yurttaş en fazla 55 bin 598 TL bağışta bulunabilecek. Döviz cinsinden yapılacak bağışlar için de yine üst sınır olarak 55 bin 598 TL karşılığı döviz kabul edilebilecek.

BAĞIŞTA BULUNDULAR

Bağış kampanyasının devam ettiği seçim süresince ise Kılıçdaroğlu’na destek çağrıları yapılıyor,  CHP’nin milletvekili adayları ile parti yöneticileri de belirlenen bankalara giderek bağış işlemlerini gerçekleştiriyor. Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim kampanyası için bugün bir destek de CHP Kartepe İlçe Başkanlığından geldi. Seçim çalışmaları kapsamında bugün milletvekili adayları ile saha programına çıkan CHP Kartepe İlçe Başkanlığı saha programı öncesi Kartepe’de İş Bankası’na giderek Kılıçdaroğlu’nun seçim kampanyasına destek olmak için bağışta bulundu.

ÖNCE DESTEK ARDINDAN SAHA ÇALIŞMASI

CHP Kartepe İlçe Başkanı Nilay Merttürk, İlçe Yöneticileri, Meclis Üyeleri, Gençlik Kolları Kartepe İlçe Başkanı Kadir Keskin ve yönetimi, Kadın Kolları Kartepe İlçe Başkanı Ayla Aydın Demir ve yönetimi, CHP Kartepe SKM Başkanı Av. Tamer Ejderoğlu ve SKM ekibi,Kocaeli Gençlik Kolları İl Başkanı av. Zeki Karakadılar ve yönetimi,  Kartepe programına katılan CHP Milletvekili adayları Prof. Dr. Muhip Kanko, Harun Özgür Yıldızlı, Tülin Keçeci Güngör ve Mehmet Ümit Küçükkaya Kartepe’de İş Bankası’na giderek bağış işlemlerini gerçekleştirdi.  Bağış işleminin ardından CHP heyeti Kartepe programı kapsamında saha çalışmalarına start verdi

 

Facebook Yorum

Haberi Paylaş