Büyükakın’dan adaylık sonrası ilk açıklama

Büyükakın’dan adaylık sonrası ilk açıklama

Büyükakın’dan adaylık sonrası ilk açıklama: Kocaelililerin mutluluğu için çalışmaya devam edeceğiz

Tekrar aday ilan edilmesi sonrası çok heyecanlı olduğunu belirten Tahir Büyükakın, “Ben niçin çalışıyoruz sorusuna Kocaelililerin mutluluğu için diye cevap veriyorum. Bu dönem de öyle yapacağız. Nasıl sorusuna da çalışınca oluyor diye cevap veriyorum” dedi.

Tekrar Ak Parti ve Cumhur İttifakı’nın kocaeli buyukşehir Belediye başkan Adayı ilan edilen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir buyuakın, gazetemize özel açıklamalar yaptı. Büyükakın, “Geçen dönem ile aynı heyecanı yaşadım. Yine çok heyecanlıyım. Heyecanımızda bir azalma yok. Zaten heyecan olmadan belediye başkanlığı yapılamaz. Mesleki tatmin olmadan bu iş yapılamaz” dedi.

DİRENÇLİ ŞEHİR VURGUSU

“Kocaeli’yi bundan sonra neler bekliyor” şeklindeki soruya ise Büyükakın, “Benim için en önemli soru bu. Ama ne bekliyor dediğinizde zaten başlattığımız çok önemli projeler var, metro, dip çamuru temizliği, depreme hazırlık… Ama en önemlisi ne derseniz, şehrimizin dirençli şehirlerarasına taşınması derim. Bu sadece deprem anlamında değil, sosyolojik risklere karşı da hazırlık anlamına geliyor. Bunları kapsayan bir kentsel yenilenme yelpazesinden meseleye bakmalıyız” dedi.

DÜNYAYA DA BAKARAK…

Büyükakın, “Çevre de bunun dışında kalamaz. Peki çocuklar, kadınlar, engelliler, yaşlılar ne olacak? Onlar da olacak. Bunlar benim kafamda birbirinden ayrı şeyler, ayrı kompartımanlar değiller. Amaher şeye yerli yerinde bakacağız. Bizim rotamız Kocaeli halkının mutluluğu… Biz niçin çalıyoruz sorusuna Kocaeli halkının mutluluğu için çalışıyoruz cevabını verdik. Nasıl sorusunun cevabını da çalışınca oluyor diye verdik. Bunlar kafamızda yerli yerine oturmuş şeyler. Bakış bu olunca örneğin pandemide gerekirse bütün harcamaları durdurup insanlar sıkıntı çekmesin diye kullanabiliriz diyoruz. Ve kaynaklarımızı böyle kullanıyoruz. Hafta ici hafta sonu 7 gün 24 saat fark etmez ana amacı kafamızdan çıkartmayarak ve aynı zamanda dünyanın gittiği yere de bakarak çalışıyoruz” dedi. 

 

Facebook Yorum

Haberi Paylaş