Akbuğa, “Haddehane ihanetine kim dur diyecektir

Akbuğa, Haddehane ihanetine kim dur diyecektir

Uzunbey bölgesindeki alanın, ‘Yıldızlar Yatırım Holding Anonim Şirketi Kocaeli Özel Endüstri Bölgesi’ olarak Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından  açıklama yapan Saadet Partisi Kartepe İlçe Başkanı İbrahim Ethem Akbuğa,” Bilinmelidir ki, konu hangi açıdan ele alınırsa alınsın bu Kocaelimize yapılan büyük bir ihanettir” dedi.

Yeşilin ve turizmin merkezi Kartepe’de Çelikhane ve Haddehane projesi yerel aktörlerin karşı çıkmasına rağmen maalesef Cumhurbaşkanlığınca onaylanmıştır. Bilinmelidir ki, konu hangi açıdan ele alınırsa alınsın bu Kocaelimize yapılan büyük bir ihanettir. Can çekişen tarımımıza ihanettir. Bu kararla çevre katliamına geçit verilmiştir. İlimize yapılan böyle büyük bir kötülüğe imza atılmasını anlamak mümkün değildir.

hava kirliliği başta olmak üzere su kaynaklarının erimesi, yeşilin ve tarımın yok olması, trafik sorunları gibi bir çok problemi barındıran bu karar ile YÜCE KARTEPE HALKİNA ne  denmek istenmiştir? İlimizi katletmeye azmetmiş bu gelişme, açıkça ifade etmek gerekirse; tek adam yönetiminin en belirgin örneğidir. Tek adam yönetimi dediğimizde itiraz edenler, bu gelişmenin başka nasıl izah edileceğini de açıklamak zorundadırlar.

 

Geçmişte bu proje için “Yıldız Honding’in bizi ikna etmesi gerekir” diyen Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı da, böyle hayati bir konuda millet iradesini ne düzeyde temsil ettiğinin muhasebesini yapmayı umarım düşünüyordur. ‘İstanbul’dan sonra ihanet sırası Kocaeli’ye taşınmıştır.’ Ak Parti, iktidara gelirken eleştirdiklerinin hemen hepsini yapmak için maalesef elinden geleni ardına koymamaktadır. Üzülerek ifade etmeliyim ki , yerel yönetimleri güçlendirme taahhütleriyle, ortak akıl ve istişare söylemleriyle göreve gelen Erdoğan, Belediye Başkanları, yerel dinamikler ve ÇED süreci ne der diye hiç düşünmeden, “istişare de nedir, ‘doğru adam’ benim, ben bilirim” tek adamlığını konuşturmuş ve bu kararla İstanbul’dan sonra ihanet sırasını Kocaeli’ye taşımıştır.

 

Geçmişte Dilovası’na ihanet edenleri eleştiren ve ilçeyi taşımayı zaman zaman dillendiren iktidar, Kartepe’ye yapılan bu ihanet ile gelecek nesillere acı hatıralar bırakmayı hiç mi dert etmiyor? Bu kötülüğe, hangi siyasi görüşe mensup olursak olalım karşı çıkmak hepimizin insani görevidir. Bu büyük yanlıştan dönülmesi için mücadele etmek bizlere düşmektedir. Bu görev, çocuklarımız için, Kartepemiz için, bize emanet edilen doğamız için yapılmak zorundadır. Saadet Partisi Kartepe İlçe Başkanlığı olarak konunun takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz

Facebook Yorum

Haberi Paylaş