24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI1

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhat DİLEK’ in, Şube Müdürlerim, Tüm Okul ve Kurum Müdürlerinin katılımıyla saat 10:00 da Kartepe Kent Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk konması ile başladı.

Kutlama programına, saat 10:30 da Özel Sınav Koleji Konferans Salonunda, Özel Sınav Koleji Ortaokulu Müdürü Onur Bahri BALABAN’ ın koordinesinde okul öğretmen ve öğrencilerinin hazırladıkları sunum ile devam edildi.

Özel Sınav Kolejindeki programa Kartepe Kaymakamı  Hasan ÖZTÜRK, Kartepe Belediye Başkanı Av. M. Mustafa KOCAMAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhat DİLEK, kurum müdürleri, şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve velilerimiz katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından program, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhat DİLEK’ in açılış konuşması ile başladı. Dilek günün anlam ve önemine binaen yaptığı konuşmasında:

”Hiç şüphe yok ki öğretmen 100. yılını kutladığımız cumhuriyetin savunucuları ve Türkiyemizin kalkınmasını gerçekleştirecek gönül elçileridir.

Tarihimizden aldığımız güç ve motivasyonla güçlü millet ve kadim medeniyet anlayışı ile atalarımızdan aldığımız kutlu sancağı muasır medeniyetler seviyesine çıkaracak olan siz değerli öğretmenlerimizsiniz.

Göz aydınlığı evlatlarımızın kalbine ilim, irfan, bilgi ve hikmetle dokunarak mukaddes bir vazifeyi ifa eden tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler gününü kutluyor görevi başında şehit olan ve ahirete irtihal eden öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” diyerek sözlerine son verdi.

 

Facebook Yorum

Haberi Paylaş