ÖGRETMENLER GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN

Her yıl öğretmenler günü kutlanır  bu yılda öğretmenler günü kutlu olsun .

Yıllar önceye gittim 1981  yılında  öğretmenliğe başladım. 1992 yılında ayrılıp gazeteye  başladım.Buraya kadar geldim.Köylerde öğretmenlik yapmak çok heyecanlı ve her şeyi birebir yaşamak,öğretmenliğim süresince severek yaptım.

Dünyaya bir daha gelsem öğretmen olurdum,sobayı yakacaksın ,odunu sen getirecen sınıfı kendin süpürecen,çatı aktığında veliyle beraber tamir edecen,öğrencinin kitabını defterini veli ile beraber alacan işte böyle öğretmenlik yaptık, bizim zamanımızdaki öğretmenler imkanlar dahilinde  öğretmenlik yapıyordu.Şimdi bunu niye yazdım.

Eskiden öğretmenler günü  öğretmen evimde  kutlanırdı.Köyde öğretmenler günümüzü  köyde sınıfta kutlardık .Çayırdan  toplanan ciçek ve papatyadan  deste  yapılarak gelirdi bazı velilerde çorap mendil hediye ederdi velilerimizin  yaptıkları börekler,  ayranla yenir  sohbet edip kutlardık.

Köylerimizde bir bütün veli öğrenci olarak yaşardık.Şehirdeki öğretmen arkadaşlarımız  öğretmen evinde  ve özel restoranlarda kutlardı.

Eğitim düzeyine  baksak  başarı durumu  ortada  örgenciye veli  yardımı ,.kurslar  yeterlimi bilemem ortada   İl milli eğitim müdürlüğüne  gidecektin göreve başlama yazısını alıp gideceksiniz .

Bir anımı anlatmak isterim  görev  yazımı aldım  görev yeri Ulu Pınar ilkokulu  üç gün  adresi aradım sonunda buldum arayarak gittim haftada Birgün şehre   araç  vardı .Yollar bozuk yarım saatlik yolu bir saatte gelirdik.

Şimdi  bakalım bazı idareciler yer beğenmiyor.

Neyse…

Servislerle gidecen gelecek , tüm imkanlar elinde  başarı ortada.

Tüm öğretmenler günümüz kutlu olsun Nice yıllar.

 

 

 

 

 

 

Facebook Yorum

Haberi Paylaş

Diğer Haberler