41 YIL NASIL GEÇTİ

Şahin Asker köşe yazarı

Gazeteciler günü kutlu olsun

 Gazeteciliğin okulu yoktur gönül işidir.Fedakarlık işidir dürüstlüktür en önemli olanda tarafsızlık ahlak isteyen meslektir gazetecilik.

 Özgür Kocaeli ve kısa süre kırmızı Kocaeli’de  5 yılda hürriyet gazetesinde çalıştım.Yıllarım en güzeli Özgür Kocaeli’de geçti . Acı tatlı  anılarımızı gençliğimizi özgür Kocaeli’de geçerken rahmetli Kazım  abimiz TRT muhabirliğini Kocaeli’de aynı zamanda beş bölge sorumlusuydu sayılarımız azdı ama birlik beraberliğimiz vardı. Gazeteciler cemiyetini kurdu yıllarca yürüttü bizler Kazım abinin yanındaydık.

KOCAELİ’DE KURULAN İLK GAZETECİLER CEMİYETİ BAŞKANI KAZIM ERTEK VE ÜYELER

Bazı mesai arkadaşlarımdan bahsetmeden olmaz;

Murat Yoldaş  müdürlüğümü yaptı. İşi akşam verirdi,  sabah ilk önce akşam ki haberi ver derdi.Ahmet Serimer iş takibi pek yapmazdı ,perde arkasının haberlerini yazardı  çalışanını korurdu yazı işleri müdürlüğü döneminde bizleri hiç kırmazdı.Koordinatör Ali   Gündoğdu  haberi yapardı eksikleri  tamamlayıp genel müdüre verirdi  benim haberlerimi yapmamaya özen gösterdi , ama beni de pek sevmezdi  ben onu severdim çünkü haberimi nöbetinde yazmaz diye, bunu iyi niyetine  güvenerek yazdım.

Metin abi ve Yıldız Berber ile, haberlerimi yazardılar .Yıldız eksik haberi sevmezdi ama ben memnundum  dediklerini yapardım.Çaycımız Fehmi abimiz çay servisi spor servisini yapardı,

Cemalettin  sadece  inşaatlara bakardı  siyasi haberlere de  giderdi.Patronumuz İsmet Çiğit muhabirlere karışmazdı muhatabı Ahmet Serimer’diç.Bütün  fırçayı yerdi  bizlerin yüzünden hakkını helal et abi.Babadan Kalma disiplinli çalışmalarda İsmet Çiğit  zamanında  maaşlarımızı ve bayram  paralarımız öderdi sıkıntımız olmazdı.

Benim gazetede ustam Gazetenin Kurucusu  Dündar Çigit ve haber müdürü Cevat Çetin   tarafsızlığı, dürüstlüğü, ilkeli ve en önemli haberleri tarafsız yazmayı öğretti .Yıllarca çalıştım  kendilerini rahmetle anarım.

Yıllar sonra  ben ve İdris Çelebi   gazeteden ayrılıp ,gazete kurduk şu anda kendi işimizi yapıyoruz.

Şu  anda kurduğum  gazete de beraber çalıştığım arkadaşlarım  genel koordinatör  Mehtap  Fırat ,yıllardır bana karşılıksız dostane yardımcı olan Yalçın Öner ,  Necdet Özmen ,Seyfettin Nuroğlu  , Cengiz Akbaş  , tasarımda,reklamda yıllardır desteğini esirgemeyen Zeynep Taşçı ya teşekkür eder gazeteciler gününü kutlarım…

Aklımda kalan yıllardır azda olsa anılarım

                                                                                                          SAYGILARIMLA

Facebook Yorum

Haberi Paylaş