İYİ Parti İzmit’te sürpriz! Hakan Tamer Banu Aykan Lehine Adaylıktan Çekildi

İYİ Parti İzmit İlçe Başkanlığı 3’üncü Olağan Kongresi 26 Kasım Cumartesi günü gerçekleştirilecek. Kongre öncesinde İYİ Parti İzmit mevcut İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz başkanlığa aday olmayacağını açıkladı. İzmit İlçe Başkanlığı için İYİ Parti Kadın Politikalarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Ayşegül Babacan başkan adaylığını resmen açıkladı. İYİ Parti İlçe Başkanlığına aday bir başka isim ise İYİ Parti Kocaeli İl Yönetim Kurulu’nda görev yapan Banu Aykan ve Hakan Tamer oldu. Bugün resmi adaylık açıklaması yapan Hakan Tamer, Banu Aykan lehine seçimden çekildiğini açıkladı.

 

İYİ Parti İzmit İlçe mevcut başkanı Pelin Coştur Filiz, “5 yıldır mensubu olduğum iyi partide önce üye sonra il yönetici ardından il başkan vekilliği sonrasında ilçe başkanı olarak partimize hizmet vermekten gurur duyuyorum. İki kez atama bir kez de seçim yoluyla olmak üzere 4 yıldır yürüttüğüm ilçe başkanlığı görevine yeni bir başkan seçme zamanı geldi. Bu kongre bizi birleştiren nedenlerin bizi ayrıştıran nedenlerden daha önemli olduğunu gösterme kongresi bu vesileyle bu salonda bulunan bütün kardeşlerimin verilen her görevi en iyi şekilde yapacağına inancım sonsuz. Aday olan tüm kardeşlerime başarılar diliyorum.” dedi.

 

İYİ Parti İzmit İlçe Başkan Adayı Hakan Tamer, “Önümüz de ülkenin kaderini belirleyecek çok önemli bir genel seçim var. Bu düşünce ve liyakatla bizler bir aradayız. Bizler İYİ Parti ailesiyiz, Bizler İYİ Partiyiz, bizler geleceğiz, tek kaygımız ülkenin geleceğidir. İlçe kongresini kazandığımızda alacağımız kararlar tabanın tamamına sorulacak, hiç kimse ötekileştirilmeyecek, bundan sonraki seçim süreçleri daha demokratik, şeffaf olacaktır. Her şeyden önce dirayetli ve dinamik bir yapı ortaya çıkaracağız. İşte bu yüzden ben, benimle aynı çizgide olduğunu gördüğüm İzmit ilçe başkan adayı sayın Banu Aykan hanımefendinin lehine olmak üzere adaylıktan çekiliyorum. Bu konudaki kararım tamamen hep birlikte güzel bir sinerjinin ve demokratik bir yapının oluşması içindir. Neticenin ilçemiz partimiz ve ülkemiz adına hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.

 

 

 

 

İYİ Parti İzmit İlçe Başkan Adayı Banu Aykan, “Siyasi hayatıma 2018 Mart ayında Kartepe İlçe Başkanlığı’nda başladım. Kocaeli, Genel Başkanımız Meral Akşener’in İzmitli olması sebebiyle partimizin için ayrı bir yere sahiptir, ben bu yüzden İYİ Parti İzmit İlçe Başkanlığına aday oldum. Seçimi kazanacak aday partiyi önümüzdeki genel seçime hazırlayarak birinci sıraya yükseltmelidir. Fayton durağı denildiğinde bilmesi, Yenişehir ile Yenimahalle yerlerinin nerelerde olduğunu bilmesi sokağa hakim olması bizim için çok önemli, partimiz için çok kıymetlidir. Emek verdiğim partim için bu görevde hizmetlerime devam etmek istiyorum. Amacımız bu partiye bizler gibi inanmış ve daha iyi yere taşıyacak olanlarla devam etmektir. Artık biz varız, geliyoruz. İzmit’te çalacak kapınız, haykıracak sesiniz olmaya geliyoruz. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak çünkü artık İYİ Parti var. Gelin İzmit’te, İzmit’in sorunlarını birlikte çözelim. İzmit’i İzmitlilerle yönetelim. Çıktığım bu yolda kazansam da kaybetsem de kazanan partimiz olacaktır. Durmadan çalışacağız, medeniyet yolunun taşlarını sadece cesurlar döşer” dedi

 

Facebook Yorum

Haberi Paylaş

Diğer Haberler