Zeki Canşi başvuruyu yaptı

14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde Ak Parti’de 13 Mart Pazartesi günü itibarı ile milletvekili adayı adaylığı seçimleri başlamıştı. 2 günde 60’tan fazla milletvekili aday adayının başvurusunu tamamladığı AK Parti’de İl Başkan Yardımcılığından önceki gün istifa eden Zeki Canşi de aday adayı olmak için bugün il binasına geldi.

BİR YOLA ÇIKTIK

Sosyal Politikalardan Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı yapan Mehmet Zeki Canşi evraklarını teslim ederken şu açıklamayı yaptı: “Malumununuz bir yola çıktık. Bu yol ince uzun bir yol. AK Parti kuruduğundan bu yana hizmetleri kesintisiz devam ettirdik. Masa başı dizayn edilen bir siyasi hareket değil bu AK Parti siyasi hareketi vatandaşın beklentisi doğrultusunda şekillenmişti. Bu hareketin içinde olmak benim için önem arz etmektedir.

MİLLETE HİZMET NOKTASINDA AÇILDI

6 yıl dernek başkanlığı yaptım. Bu sırada kısa sürede 28 Şubatların ceberut yapısı ülkemize kara basan gibi çöktü daha sonra Marmara depremi meydana geldi. Refah partisine kapatma davası açıldı ihtiyaca binaen açılan AK Parti millete hizmet noktasında açıldı. İktidar olduktan sonra birçok konuda dönüşüm yaşandı. AK Parti iktidarının bu önümüzdeki süreçte de halka hizmet hakka hizmet düsturu ile devam etmesi ihtiyaçtır.

DAVAMIZI SATMADIK

Bizim sevdamız koltuk makam mevkii değil halka ve hakka hizmet sevdasıdır geldiğimiz noktada külfette ve temsilde adalet şarttır. Bunun için de emanet, sadakat, ehliyet ve liyakata ihtiyaç vardır. Yoksa başarılı olmak beklenemez. Biz bu konuda 20 yılı aşkın yaptığımız hizmetler çerçevesinde yalpalanmadık davamızı satmadık. Kocaeli bir batı kenti olmasına rağmen göç alan bir bölge. Bu bölgelerin burada temsiliyeti de istenmesi doğaldır burada temsiliyet noktasında gereken ihtiyaca cevap verebilecek bir konumdayız.”

MEHMET ZEKİ CANŞİ KİMDİR?

1964 Ağrı doğumlu.
İlkokulu Ağrı’da okuduktan sonra 1975 yılında ailece Kocaeli’nin Körfez ilçesine göç etti. 35 yıl Körfez ilçede ve son 13 yılı da İzmit merkezde olmak üzere 48 yıldır Kocaeli’de ikamet ediyor.
1976-1980 yılları arasında Kur’an Kursu’nda, ortaokul ve liseyi de Derince Lisesinde okudu.
Zaman zaman Ağrı’ya giderek müderris amcası Hasan Canşi Hocaefendinin yanında “Sarf, nahiv, fıkıh, hadis, kelam ve tefsir” dersleri aldı.
Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi İş İdaresi bölümünden mezun oldu.
1993-94 yıllarında kısa bir süre Kocaeli Ağrılılar Dernek Başkanlığı yaptı.
1996-2002 yılları arasında Mazlumder Kocaeli Şubesinin kurucu başkanlığını yürüttü.
Aktif siyasi hayatına ilk defa AK Parti’ye üye olduktan sonra Fikri Işık’ın daveti üzerine il yönetim kurulu üyesi olarak başladı.
2002, 2007 ve 7 Haziran 2015 seçimlerinde AK Partiden milletvekili aday adayı oldu.
Çözüm sürecinde, 41 maddelik çözüm önerisi ihtiva eden 6 sayfalık “Milli Birlik ve Kardeşlik” adı altında bir rapor hazırladı.
2002 yılından bu yana Özgür Kocaeli Gazetesinde köşe yazarlığı yapıyor.
Halen kısa adı İDEBİR olan İnsani Değerleri Birleştirme ve Yükseltme Derneğinde Genel Sekreterlik görevini ifa ediyor.
Ayrıca İlim Yayma Cemiyeti Kocaeli Şubesi İstişare Kurulu üyesi.
Mehmet Ellibeş döneminde yeniden il yönetim kurulu üyesi oldu.
Halen Sosyal Politikalardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı.
Yayımlanmış “Duru Deniz” isimli kitabı mevcut.
Evli ve üç çocuk babası. 

 

Facebook Yorum

Haberi Paylaş

Diğer Haberler