Yaz okulları için kayıtlar başladı

KARTEPE BELEDİYESİ TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTISI (1)

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman başkanlığında Temmuz ayı olağan meclis toplantısı yapıldı. Meclis toplantısında 10 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

 

HÜSEYİN ÜZÜLMEZ SAYGI VE RAHMETLE ANILDI

Meclis toplantısı öncesinde açıklama yapan Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “Bir önceki dönem belediye başkanımız Hüseyin Üzülmez’i kaybetmenin üzüntüsünü yaşadık. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum. Ailesinin, ilçemizin, belediyemizin ve Kocaelispor camiamızın başı sağolsun. Merhum başkanımızı bir kez daha meclis salonunda rahmetle ve minnetle yad etmeyi borç biliyorum. Hüseyin başkanımızın adının yaşatılması için çalışmalara başladık. Bu çalışmalar sonrasında bilgilendirme yapacağız” dedi.

 

İLÇEMİZE BEŞ DAMPERLİ KAZANDIRDIK

“5 adet yeni kamyon alındığını” belirten Başkan Kocaman “Tören yapılmadan ilgili müdürlüklere gönderildi. Beş aracın hepsi kar küreme aracı olarak hizmet edecektir. İlçemiz için büyük bir kazançtır. Bu araçlar Arslanbey ve Avluburun yollarının açılması ve tuzlama çalışmalarında ilçemize hizmet edecektir. Araçlardan bir tanesi asfalt yama robotuna dönüştürülecektir” açıklamasında bulundu.    

 

OKUL MANTIĞI İLE HİZMET

Kartepe Genç Akademi hakkında Başkan Kocaman “Hep birlikte çok güzel bir eser ortaya çıkardık. Kartepemizin gençlerimize hizmet edecektir. 4 bin metre kare alanda hizmet verecektir. Burası okul mantığı ile hizmet edecektir. Gençlerimizin gelişmesi çok önemlidir. Olmazsa olmaz olan İngilizce eğitimi burada verilecektir. Ortaokul ve lise öğrencilerimize yönelik ücretsiz dil eğitimleri verilecektir. Evlatlarımızı buraya bekliyoruz. Hep birlikte sahip çıkmalıyız” ifadelerini kullandı.

 

MEVSİM NORMALLERİ DEĞİŞTİ

Yaşanan yağışlar hakkında Başkan Kocaman “Geçmiş yıllara nazaran büyük bir felaket yaşamadık. Maşukiye Mahallesinde sorun yaşandı. Sel baskını olmadı. İnşallah daha kötüsü yaşanmasın. Alt yapı çalışmaları aralıksız devam etmektedir. İlçemiz 11 yaşındadır. İlçemize b u yıl sadece 50 Milyon TL’lik alt yapı yatırımı yapılmaktadır. Önümüzde ki yıllarda daha da hızlanacaktır. Mevsim dengeleri değişti. Geçen yağmurda metre kareye 40 kg yağmur düştü. Ekiplerimiz hazırlıklıydı. Hemşehrilerimizin yanında olduk bundan sonrada olmaya devam edeceğiz” dedi.

 

GÜNDEM MADDELERİ

Meclis gündeminde yer alan Uzunçiftlik, Fatih Sultan Mehmet, Sarımeşe, Rahmiye ve Arslanbey Mahalleleri içerisinde hazırlanan uygulama imar planı değişikliği oy çokluğu, Maşukiye Mahallesi imar planı değişikliği oy birliği, Çepni Mahallesi uygulama imar planı değişikliği, 1 yıl süre ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Kocaeli İl Müdürlüğüne tahsis edilen binanın tahsis süresi biteceğinden tahsis süresinin yenilenmesi maddeleri oy çokluğu ile kabul edildi.

 

YENİ ARAÇ

Meclis gündemine gelen Dumlupınar Mahallesi Değirmenli Sokak No:27 adresinde bulunan binanın, Dumlupınar Aile Sağlığı Merkezi olarak kullanılmak üzere Kartepe İlçe Sağlık Müdürlüğüne bedelsiz tahsis edilmesi ve Karatepe Mahallesi geçiş hakkı talebi plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilirken, Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde kullanılmak üzere 1 adet hidrolik sıkıştırmalı çöp toplama kamyonunun temin edilmesi ve Balaban Mahallesi taşınmaz alımı da oy birliği ile kabul edildi.

Facebook Yorum

Haberi Paylaş