MHP’de Kurt dönemi!

MHP'de Kurt dönemi! 1

Yeni İl Başkanı Yunus Emre Kurt ve MHP Kocaeli İl Teşkilatlarının bir araya geldiği programda dualar edildi ve kurban kesildi. Programda Milliyetçi Hareket Partisi Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı başta olmak üzere önceki dönem il yöneticileri, ilçe başkanları, Ülkü Ocakları üyeleri ve partililer katılım sağladı

 

.

Programda ilk söz alan Milliyetçi Hareket Partisi Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı oldu. Milletvekili Sancaklı konuşmasında yeni il başkanları ile birlikte parti içerisinde kırgınlıkların sona ereceğini söylerken “Türk dünyasının lideri, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli tarafından Kocaeli’mize yeni başkan atanmış Yunus Emre Kurt, tertemiz, pırıl pırıl,.Kocaeli’de herkesin saygı duyduğu, sevgi duyduğu ve takdir ettiği bir arkadaşımız. Milliyetçi Hareket Partisi’ni anlatmaya gerek yok, bu bir dava hareketi, şehitlerimiz var, biz diğer partilere benzemiyoruz. Bizde görev alacak bütün arkadaşların hepsi büyük fedakarlıklar yaparak geliyor, geçmişte görev yapmış olan bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Kocaeli’de artık yeni bir sayfa açılmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi’nde artık kırgınlıkların biteceği, dargınlıkların biteceği, eski yeni ayrımı olmadan herkesin kucaklanacağı bir sayfa açılmıştır. Sayın Başkanla da biraz sohbet ettik, kendisi de benimle aynı görüşte” ifadelerini kullandı.

Konuşmalarına devam eden MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, MHP’nin yeni il başkanı ile şaha kalkacağını söylerken yeni il başkanları ile birlikte Kocaeli tarihinde bir ilk olduğunu açıkladı. Vekil Sancaklı “Milliyetçi Hareket Partisi Kocaeli’de şaha kalkacaktır,

 

bunu da hep beraber yapacağız, kavga gürültü olmadan bu süreç böyle devam edecek. Milliyetçi Hareket Genel Merkezi’ne teşekkür ediyorum, bu genç kardeşimin yolunu Allah açık etsin. Kocaeli tarihinde bir ilk oldu, bir ülkü ocakları başkanı il başkanlığına atanmıştır. Bu da bizim için ayrı bir sevinç kaynağıdır. Bir sevinç kaynağımız daha var, o da Türkiye’nin en genç il başkanına sahibiz. Bazı arkadaşlar eleştiriler yaptılar ama milletvekili seçilme yaşı 18, il başkanımız aslan gibidir. O yürüyecek biz de arkasından yürüyeceğiz, Kocaeli’yi şaha kaldıracağız” dedi.

 

 

 

Milletvekili Sancaklı’nın mikrofonu teslim ettiği yeni İl Başkanı Yunus Emre Kurt ise konuşmasına Bismillah diyerek başlarken davanın temel yapı taşlarına vurgu yaptı. Kurt “Malumunuz üzere liderimiz Devlet Bahçeli tarafından Ülkü Ocakları İl Başkanıyken, Milliyetçi Hareket Partisi Kocaeli İl Başkanı olarak görevlendirildim.

Partimize, ocağımıza ve ilimize hayırlı olsun. Yolumuzun uzun ve çetin olduğunu biliyorum ve iman ediyorum ki Allah’ın izni, ülküdaşlarımızın desteğiyle her işi başarırız, gönülleri kazanırız. Kocaeli’nin 3 bin 505 metrekaresinde de üç hilali şerefle dalgalandırırız. Bizim davamız lidere, doktrine ve teşkilata dayanır, teşkilat buradadır ve dimdik ayaktadır. Doktrinimiz dokuz ışıktır, liderimiz ve büyüğümüz Devlet Bahçeli’dir, lidere sadakat şereftir” ifadelerini kullandı.

 

MHP İl Başkanı Yunus Emre Kurt konuşmasın devamında teşkilat başkanı olarak atanmasının bir zafer olmadığını açıklarken, asıl zaferin 2023 yılında gerçekleşecek olan seçimlerde alınması gerektiğini ifade etti. Başkan Kurt konuşmasının devamında “Bizim bu göreve layık görülmemiz çok önemli bir hadisedir ancak bu bir zafer değildir. Biz zaferi 2023 yılında Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri sonucunda Cumhur İttifakı en güçlü desteği Kocaeli’mizden aldığı gün yaşayacağız. Her ülküdaşımız bizim için çok kıymetlidir.

 

İsmini birçok kez andığım Yunus Emre’nin dediği gibi ‘Ben gelmedim kavga için, benim işim sevgi için, dostun eli gönüldedir, gönüller yapmaya geldik.” Gözü, gönlü hala partimizde olan ülküdaşlarım hepinizi çay içmeye, sohbet etmeye, dertleşmeye, kucaklaşmaya teşkilatımıza bekliyorum. Partimize şimdiye kadar emek vermiş herkese çok çok teşekkür ediyorum. Nasıl ki dikiz aynasına bakılarak araba kullanılmazsa geçmişe bakarak da geleceğe yön veremiyoruz, enerjimizi içe değil dışa harcamalıyız” ifadelerini kullandı.

Konuşmasının son bölümünde ülkü ocakları üyelerine seslenen başkan Kurt, katılımcıları “Ülkü ocaklı kardeşlerim biliyorum ki şimdiye kadar benimle gösterdiğiniz öz veriyi bundan sonra da yeni uç beyimiz, reisimizle göstereceksiniz. Ben de her zaman ülkü ocaklarının yanında olacağım, ülkü ocaklı bir nefer olacağım, ülkü ocaklı bir başkan nasıl olurmuş herkese göstereceğim. Herkesi Türklük bilinci ve şuuruna, İslam ahlak ve faziletine, yoksullukla savaşa, adalette yarışa, birliğe, kardeşliğe kısacası hak yolu hakikat yolu ve Allah yoluna çağırıyorum. Ne mutlu Türküm diyene” diyerek Allah yoluna davet ettiğini söyledi

Haberi Paylaş