MHP KARTEPE’DE BAŞKAN DEĞIŞMEDI

370600551_316210157487578_591725728914046638_n

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kartepe ilce kongresine tek listeyle katılan Hayati Dilek, geçerli oyların tamamını alarak başkanlık koltuğuna yeniden oturdu. Partililerin yoğun katılım gösterdiği kongrenin divan başkanlığını Yağız Öztürk Günen, katip üyeliklerini ise Erkan gun Ramazan Gür, Necati Pehlevan, Cevdet Tunç yaptı. 400 delegenin oy hakkı bulunan kongrede 18 kişilik asil, 18 kişilik yedek yönetim kurulu ve 34 asil, 6 yedek il delegesi belirlendi.

Kongredeki konuşmasına Mustafa Kemal Atatürk’ü anarak başlayan Başkan Hayati Dilek, “Sizler 26 agustos tarihinde, Malazgirt Meydan Savaşı ve Büyük Taarruz’un yıl dönümünde bir arada olmaktan dolayı gurur duyuyorum. Başta ulu önder Atatürk olmak üzere, bu vatan için kanlarını döken aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

 

‘Lider-Teşkilat-Doktrin’ düsturundan ayrılmadan, toy havasında gerçekleşen kongremizde bir kez daha birlik ve beraberliğimizi tescil etmiş oluyoruz. Allah hepinizden razı olsun. Sizler bugüne dek i’de 3 Hilal’e sahip çıktınız, leke sürdürmediniz. Bundan sonra da aynı iman ve bilinçle hep beraber başarılı olacağımıza inancım tamdır” diye konuştu.

Başkan Dilek, konuşmasının devamında “Türkiye Yüzyılının inşa edilmesinde partimizin ve liderimizin ilkeli tutumunun büyük payı vardır kongrelerimiz hayırlı olsun,

Facebook Yorum

Haberi Paylaş