Kedinin kulaklarını kestiler sonra da sokağa saldılar

Kedinin-kulaklarini-kestiler-sonra-da-sokaga-saldilar2

Kartepe Ataevler Mahallesi İsmetpaşa Caddesi üzerinde bulunan bir kafede çalışan Serhan Yılmaz, önceki gün kafe önüne gelen kediye mama verdi. Kedinin mamayı yediği sırada kulaklarındaki yarayı gören Yılmaz, önce bunun hastalıktan kaynaklanabileceğini düşündü. Daha sonra kedinin

kulaklarında kanama olduğunu fark etti. Yılmaz, kediyi veterinere götürdü. Veterinerde yapılan kontrollerde kedinin bir kulağının jilet ya da makas gibi kesici bir aletle kesildiği diğer kulağında da yara olduğu belirlendi. Serhan Yılmaz, kediyi, tedavisi tamamlanıp güvenli bir yuva bulunana kadar sahipleneceğini söyledi. 

Kedinin kulaklarının kesilmesinin kendilerini derinden üzdüğünü  sonra kulağından kanamanın devam ettiğini görünce veterinere   götürdük, orada veterinerin kedinin kulaklarının kesilmiş olduğunu söyledi. Bu bizi derinden üzdü,Kedinin hala aşıları ve tedavisi devam ediyor. Tedavisi bittikten sonra kendisi için en güvenli yerin neresi olacağını gerek hay van koruma dernekleri gerekse kendi çevremizle karar vereceğiz. Tekrar böyle bir caniliğe maruz kalmaması için elimden geleni yapacağım” diye konuştu. Öte yandan Kocaeli Doğa ve Hayvan Dostları Derneği ise konuyla ilgili polise şikayetçi oldu.

Facebook Yorum

Haberi Paylaş