KARTEPE’YE YENİ AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ

KARTEPE’YE YENİ AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, Emekevler Mahallesi Cengiz Topel Caddesi üzerinde, daha önce Kartepe AŞ ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü hizmet binası olarak faaliyet gösteren binayı İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne tahsis ederek, Aile Sağlığı Merkezi’ne dönüştürülmesi için çalışmaları başlattı.

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, bina içerisinde yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

MODERN AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ

Ataevler, Emekevler ve Uzunçiftlik mahallelerine hizmet vermek üzere hazırlanan yeni Aile Sağlığı Merkezinin, dönüşüm ve revizyon çalışmalarının 2 ay içerisinde tamamlanması planlanıyor. 250 molarak hazırlanan Aile Sağlığı Merkezi’nde; 7 doktor odası, 1 acil müdahale, 1 aşılama ve 1 bebek odası yer alacak. Modern cihazlarla donatılacak olan Aile Sağlığı Merkezi üç mahalleye hizmet verebilecek.    

HEMŞEHRİLERİMİZE HAYIRLI OLSUN

Aile Sağlığı Merkezi’nde yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “Ataevler, Emekevler ve Uzunçiftlik mahallelerimize, Aile Sağlığı Merkezi olarak hizmet etmek üzere, eski hizmet binamızı İlçe Sağlık Müdürlüğümüze tahsis ettik. Şimdi de kaliteli ve modern hizmet verilebilmesi için yeniden inşa ediyoruz. En kısa sürede tamamlayarak  İlçe Sağlık Müdürlüğümüze teslim edeceğimiz,Yeni Aile Sağlığı Merkezimizin hemşehirlerimize hayırlı olmasını ve şifalar getirmesini dilerim” ifadelerini kullandı.

Haberi Paylaş