Kartepe’ye bir ilk! Özel Sağlık Yaşam ve Diyet Merkezi açıldı

Kartepe’ye bir ilk! Özel Sağlık Yaşam ve Diyet Merkezi açıldı 1

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Lisans eğitimini tamamlayan Diyetisyen Ayşe Esra Kulaksız Kartepe’nin ilk özel Diyet merkezini; Dumlupınar Mahallesi Nur Caddesi No:13/2 Taş Mahal İş Merkezi’nde hizmete açtı.

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Lisans eğitimini tamamlayan Diyetisyen Ayşe Esra Kulaksız Kartepe’nin ilk özel Diyet merkezini; Dumlupınar Mahallesi Nur Caddesi No:13/2 Taş Mahal İş Merkezi’nde hizmete açtı. Yaklaşık 5 ay önce hizmet vermeye başlayan merkez için ise pandemi dolayısıyla bir açılış yapılmadı.

Diyetisyen Kulaksız, “Kartepe’de eksik olan bir yeri tamamladık aslında. Danışanlarımızın katılımı ve olumlu geri dönüşleri ile de tamamlamaya devam edeceğiz. Biz burada sadece insanların kilo problemleri ile ilgilenmiyoruz. Aslında danışanlarımızın hayatlarına dokunuyoruz, sağlıklı beslenmeyi öğreniyoruz. Ve danışanlarıma da bunu aşılamaya çalışıyorum. Bu zorlu pandemi sürecinde sağlıklı beslenmeyi sürdürülebilir yaşam tarzı haline getirmeleri konusunda danışanlarıma yardımcı olacağım. Diyette yasakları olan bir diyetisyen değilim porsiyon kontrolüyle doğru beslenmenin yaşam kalitesini artırdığını ve sağlığı beraberinde getirdiğini biliyorum.Klasik diyet listelerinin dışında sağlıklı ve fit tarifler geliştirip danışanlarımla paylaşıyorum. Aynı şekilde diyeti sahiplenirseniz daha güzel kilo verirsiniz. Ben bu kiloyu verebilirim ya da alabilirim diyen herkes hedefine ulaşır, başarır.”

Sağlıklı Yaşam ve Diyet Merkezi’nin sahibi Diyetisyen Ayşe Esra Kulaksız verdiği bilgilerde şunları söyledi; İlk ön görüşmemiz ücretsizdir. “İlk Ay” adında iki paketimiz var; biri 2 seans 300 TL yerine 250 TL. Diğeri ise 4 seans 600 TL yerine 450 TL. Tek seans ücretimiz 150 TL fakat bu paketlerle seanslar devamlılık sağlama açısından fiyata paraleldir. Tabi ki bu paketler haftalık ve aylık sürece göre de değişiyor. Hizmetlerimiz açısından detaylı bir vücut analizi yapıyoruz. Yağ, su, bölgesel yağ, kas, iç organ yağ düzeyi, bazal metabolik hız, obezite derecisi bunları hep inceliyoruz. Yeme bozukluklarında beslenme tedavisi uyguluyoruz. Aynı zamanda hamilelik ve emzirme döneminde beslenme ile ilgili danışma alanımız var. Sağlıklı zayıflama ya da kilo alma diyetleri, Bireysel beslenme danışmanlığı, Vejetaryan/Vegan beslenme, Anne/Çocuk beslenme tedavisi, Hastalıklarda beslenme tedavisi ve Sporcu beslenme danışmanlık hizmetlerimiz mevcut. Aynı şekilde haftalık danışan takibi ve motivasyon konularında hizmet veriyoruz. Sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürebilmek isteyen veya sağlıkla ilgili belirli bir hedefe ulaşmayı amaçlayan halkımız bana 0 532 725 33 41 ya da 0 262 503 19 19 nolu telefondan ulaşabilir, randevu alabilirler.”

Mesleki eğitimini Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünde tamamlayarak 2017’de mezun oldu. Stajını Hacettepe Erişkin Hastanesi, Hacettepe Çocuk Hastanesi, Hacettepe Onkoloji Hastanesi, Dışkapı Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Hastanesi ve Hacettepe Üniversitesi Yemekhanesi’nde yaptı. Aslen Erzurum’lu olan Kulaksız 1995 Kocaeli doğumlu. Evli ve bir kız çocuk annesi.

Haberi Paylaş