KARTEPE’NİN YENİ GASİLHANESİ DUALARLA HİZMETE SUNULDU

KARTEPE’NİN YENİ GASİLHANESİ DUALARLA HİZMETE SUNULDU1 (1)

KARTEPE’NİN YENİ GASİLHANESİ DUALARLA HİZMETE SUNULDU

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın göreve geldikten sonra çalışmasını başlattığı  Kartepe’nin yeni gasilhanesi, dualarla birlikte hizmete sunuldu. Törende, tüm vatan ve deprem şehitleri ile ahirete göç etmiş vatandaşlar  Kartepe Belediyesi din görevlileri Metin Subaşı ve Soner Tanrıverdi’nin duaları ile yad edildi.

TÜM ŞEHİTLERİMİZİ DULARLA YAD ETTİK

Ak Parti Kocaeli Milletvekili Sami Çakır, İlçe Jandarma Komutanı, Kartepe Kaymakamı, Ak Parti ve İyi Parti İlçe Başkanları, İlçe Müftü Vekili, meclis üyeleri, muhtarlar ve katılan tüm misafirlere teşekkürlerini sunan Kartepe Belediye Başkanı Kocaman yaptığı konuşmada; “Bugün burada bir açılış için değil, her geçen gün büyüyen Kartepemizde eskiyen ve yeterli gelmeyen gasilhanemizin yerine yaptığımız yeni Gasilhanemiz vesilesiyle;  deprem şehitlerimizi, vatan şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş tüm dost ve akrabalarımızı dualarla yad etmek için buluştuk. ” dedi.

ALKIŞ YOK DUA VAR

“Ölüm bir son değil başlangıçtır”  diyen Başkan Kocaman; “Her nefis ölümü tadacaktır. Allah hepimize hayırlı, uzun ömürler versin ama bir gün biz de yaşayacağız. Sevdiklerimizden ayrılmak zorunda kalacağız. Mezarlıklarımız da bizim kültürümüzde çok değerli ve önemlidir. Seçim beyannamemizde de söz verdiğimiz gibi bütün mezarlıklarımız pırıl pırıl olacak. Çalışmalarımızı başlattık, mezarlık düzenlemelerimizin hepsini tüm mahallelerimizde  hızla tamamlayacağız inşallah. Ettiğimiz duaları Rabbim kabul eylesin, cemi cümlemizin  rahmetlilerinin  ruhuna gitsin. Rabbim hepsini şefaatiyle muamele etsin inşallah. Bugün burada dualarımıza eşlik eden, amin diyen herkesten Allah razı olsun. Alkış yok, dua var , Hayırlı olsun” dedi.

YENİ VE İHTİYACA UYGUN  

Eskiyen ve ihtiyacı karşılamaya yeterli gelmeyen, Kartepe Belediyesi Etüt Proje Müdürlüğü’nce son teknolojik özelliklere ve günümüz şartlarına uygun olarak tasarlanan yeni gasilhane, 165 m2 kapalı alanda hizmet verecek. Bay – Bayan gasilhaneleri 22,50 m2, bekleme salonu 26 m2, ofis 5,95 m2, mutfak 5,95 m2, depo/ çamaşırhane 14,80 m2 olan tesis içerisinde ayrıca bay – bayan- engelli şadırvanları ve musalla taşı da yer alacak.

Facebook Yorum

Haberi Paylaş