KARTEPE’NİN KAN BAĞIŞI REKORU KIRILDI

149418691_1506156483109107_464778614202852975_o

Kartepe Belediyesi ile Türk Kızılay’ı “Senin 15 dakikan başkasının bir ömrü olsun” sloganıyla kan ve kök hücre bağışı kampanyasına geniş katılımla gerçekleştirildi ve bugüne kadar Kartepe Belediyesi tarafından düzenlenen kampanyalarda en fazla bağışçı rekoru kırıldı.

Kartepe Belediyesi Türk Kızılay’ı ile birlikte son iki yılda üçüncü kez kan ve kök hücre bağışı kampanyası düzenlendi. Belediye Hizmet Binası’nda gerçekleşen kan bağışına belediye personelinin yanı sıra vatandaşlarda büyük ilgi gösterdi. Kartepe Belediyesi ile Türk Kızılay’ı arasında 3’ncü defa düzenlenen kan bağışında ilk bağışı Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman yaptı.

REKOR KIRILDI

Başkan Kocaman’ın öncülük ettiği bağış kampanyasına, belediye çalışanları, meclis üyeleri, vatandaş yoğun ilgi gösterdi. Bir çok gönüllü bağışçı da sağlık kriterleri uygun olmadığı için kan bağışı kabul edilemedi. Toplamda 63 ünite kan, 30 kök hücre bağışı ile Kartepe’nin bir gündeki en yüksek bağış rakamına ulaşıldı. 

KOCAMAN’DAN ÖRNEK ÇAĞRI

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “Türk Kızılay’ımızla birlikte 3’ncü defa kan bağışı kampanyası düzenledik. Covid-19 sürecinde Kızılayımızın kan stoklarında ciddi azalma meydana geldi. Bizlerde üzerimize düşen sorumluluk ile kan ve kök hücre bağışında bulunduk. Belediye personelimiz ve hemşehrilerimiz kan bağışı kampanyasına büyük destek verdiler” açıklamasında bulundu.

Facebook Yorum

Haberi Paylaş