KARTEPE’DE KARNE SEVİNCİ

KARTEPE’DE KARNE SEVİNCİ1

2022-2023 Eğitim Öğretim yılın son gününde Avluburun Ortaokulu’nda düzenlenen törenle çocuklara karneleri verildi.

2022-2023 Eğitim Öğretim yılı son zili sonrasında çocuklar tatile çıktılar. Kartepe Kaymakamlığı ve Kartepe Belediyesi tarafından Avluburun Ortaokulu’nda düzenlenen törenle öğrencilere karneleri verildi. Karne dağıtım törenine Kartepe Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı, Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhat Dilek, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Özkan Bakır, birim müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.  

 

GELECEĞİMİZİ İMAR VE İNŞA EDECEKLERDİR

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması sonrasında İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhat Dilek, “Geleceği inşa etmek üzere emek veren, çaba gösteren eğitim yöneticileri olarak görev ve sorumluluklarımızı yerine getirmenin huzuru içerisinde eğitim öğretim yılını tamamlamış bulunmaktayız. Öğretmenlerimiz, eğitimin ana unsuru öğrencilerimiz olsa da onları harekete geçiren ve tüm çalışmalara rehberlik etmek suretiyle adeta bir lokomotif görevini yerine getiren sizlersiniz. Evlatlarımız geleceğimizi imar ve inşa edeceklerdir. Almış olacağınız karneler, sizleri değerlendirmede yegâne ölçüt asla değildir. Önemli olan sizlerin üzerinde yaşadığımız vatana, mensubu olduğumuz millet ve medeniyete layık bir insan olmanızdır” açıklamasında bulundu.

 

KARNELER DAĞITILDI

Avluburun İlkokulu’nda düzenlenen karne töreninde Ana sınıfı öğrencilerinin “Sen Türk Çocuğusun” isimli müzikli gösterisi, 2/A sınıfı öğrencisi Berat Enginalp, “Karneler” şiirini okudu. 7/A sınıfı öğrencilerin hazırladığı “Karne Günü” konulu skecinin ardından ortaokul öğrencilerinden oluşan koro yöresel türkülerden oluşan potpurisi büyük beğeni topladı. 5/A sınıfı öğrencisi Yağmur İrem Saçan, “Karne” şiirini okuması sonrasında, Artvin yöresine ait halk oyunları gösterileri ile program sona erdi. Mezun olan 8.sınıf öğrencilerinin temsili devir teslim töreninin ardından öğrencilerin karneleri dağıtıldı.  

Facebook Yorum

Haberi Paylaş