KARTEPE’DE BAYRAM HAVASI

KARTEPE'DE BAYRAM HAVASI

TEMİZ VE HUZURLU KARTEPE

Kartepe Belediyesi 13-15 Mayıs tarihleri arasında kutlanacak Ramazan Bayramı öncesinde ilçedeki çalışmalar tamamlayarak, vatandaşların istek ve taleplerini yerine getirmek üzere tüm ekipleriyle hazır durma geldi.

İçişleri Bakanlığı genelgesi sonrasında ülke genelinde uygulanan tam kapanma kapsamında Kartepe Belediyesi ekipleri ilçe genelinde çalışmalarına hız verdi. Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman ekiplerin başında çalışmaları yakından takip ederken, belediye ekipleri 13-15 Mayıs tarihleri arasında kutlanacak olan Ramazan Bayramı için gereken tüm tedbirleri aldı.

EKİPLER GÖREV BAŞINDA

Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde Ramazan Bayramı süresince görevinin başında olurken, kurulduğundan bu yana Kartepelilerin gönlüne taht kuran Alo Evlat Sağlık Kulübü, 7/24 görevine Ramazan Bayramında da devam edecek. Alo Evlat ekibi 6 ekip ikişer kişiden bayram süresince sahada olacak.  

CAMİLER TEMİZLENDİ

Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ise ilçe genelinde 92 camii de temizlik çalışmalarını tamamladı. Covid-19 tedbirleri öz önüne alınarak cami içerisi ve çevresinde dezenfektanlı su ile temizlik yapıldı. Ekipler uyarıda bulunarak bahçe temizliği ve bayram temizliğinde iri hacimli atıkların gelişi güzel atılmamasını istediler. Kartepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü 0 262 316 68 00 nolu telefonu arayabilirler.

KABRİSTANLAR HAZIR

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde kabristan temizliğine devam ediyor. İlçe genelinde bulunan 80 kabristan ekipler tarafından titizlikle temizlenirken gereken çevre düzenlemeleri yapılıyor. Ayrıca ekipler ilçe genelinde bulunan 162 parkta tamirat, tadilat, boya ve bakımlar yapılmaya devam ediliyor. Parklarda ki bu çalışmalar kısa zamanda tamamlanacak. Fen İşleri Müdürlüğü Ramazan Bayramı’nın birinci ve ikinci günü nöbetçi ekip bırakarak çalışmalarına ara verecek.

Haberi Paylaş