Kartepe Çepni Mahallesine yeni park

park-3-1614842480 (1)

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kartepe Çepni Mahallesinde yeni park inşa ediyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli genelinde vatandaşların aileleri ile vakit geçirebileceği birçok çocuk oyun grubu inşa ediyor. Bu kapsamda Kartepe İlçesi Çepni Mahallesinde yeni park inşa ediyor.

BASKETBOL SAHASI

Büyükşehir Belediyesi, çocukların gönüllerince oyun oynamalarını sağlamak için kentin dört bir yanına oyun parkları ve spor ekipmanları kazandırıyor. Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığınca Kartepe İlçesi Çepni Mahallesinde yeni park inşa ediyor. Temeli atılan parkta basketbol sahası da yapılacak.

ZEMİN ÇALIŞMASI YAPILDI

Çepni mahallesinde yapılan çalışmalar kapsamında sert zemin gelecek alanlardaki yumuşak malzeme kaldırıldı. Yerine stabilize malzeme serilerek reglaj çalışması yapıldı. Park içerisinde yer alan basketbol sahasının betonarme duvar imalatı yapıldı.

YÜRÜYÜŞ YOLU İNŞA EDİLECEK

Çepni Mahallesinde inşa edilen parkın içerisinde bir adet oyun grubu ve fitnes aletleri yer alıyor. Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığınca yürüyüş yolları inşa edilecek. Çalışmaların ardından yeşillendirme çalışmaları yapılacak ve parkın çevresine hatıl beton üzerine panel çit imalatı yapılacak

Facebook Yorum

Haberi Paylaş