Kartepe Belediyesi Başkan Kocaman önderliğinde Uğur Hoca için seferber oldu

Kartepe Belediyesi Başkan Kocaman önderliğinde Uğur Hoca için seferber oldu

Kartepe Belediyesi, Kartepe’de kaybolan Dr. Uğur Tolun için seferber oldu. Tüm belediye personeli, Başkan Kocaman önderliğinde Uğur Hocayı arama çalışmalarına devam ediyor.

özel hastanede ortopedi ve travmatoloji uzmanı olarak görev yapan Doktor Uğur Tolun dün aracıyla Kartepe’ye gelmiş, en son öğle saatlerinde Maşukiye’de görülmüş ve bir daha kendisinden haber alınamamıştı. Yapılan ihbar üzerine Dr. Uğur Tolun’u bulmak için jandarma, AFAD ve AKUT ekipleri bölgede arama çalışması başlatmıştı. AKUT ve Jandarma Arama Kurtarma (JAK)  timlerinin bölgede başlattığı arama çalışması bugün akşam saatlerinde sonlandırıldı. Jandarma, güvenlik kameraları, Plaka Tanıma Sistemi ve Mobese kayıtlarını inceleyerek teknik aramalara devam edecek. Kaybolan kişinin Kartepe bölgesinde herhangi bir izine rastlanıldığı takdirde bölgede arama çalışmalarına yeniden başlanacağı öğrenildi. Kartepe belediye Başkan Kocaman önderliğinde Uğur Hocayı arama çalışmalarına devam ediyor.

Kartepe Belediye Başkanı Av. Mustafa Kocaman, akşam saatlerinde Hikmetiye camiinde önünde aralarında Belediye Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri’nin de bulunduğu belediye personeli ve bölge muhtarları ile toplantı yaptı. Arama çalışmaları için belediyeden ekipler oluşturuldu. Oluşturulan ekipler Maşukiye, Balaban, Derbent, Şirinsulhiye ve Nusretiye Mahallelerinde ayak basmadık yer bırakmayarak köşe bucak Uğur Hocayı aramaya başladı. Belediyeye ait iş makineleri ise arama yapmak üzere dağa gönderildi.

Kendisi de aramalara katılan Kartepe Belediye Başkanı Av. Mustafa Kocaman, aramaya katılanlara öncelikle kendilerine dikkat etmeleri konusunda uyarıda bulundu. Kimsenin tek başına hareket etmemesini, sürekli irtibat halinde olunmasını istedi.

Sosyal medya hesabından da bir paylaşım yapan Başkan Kocaman, “Teyakkuz halinde Uğur hocamızı arıyoruz. 41 EF 389 Plakalı Plakalı Beyaz Çift Kabin Toyota Hilux Pikap aracı gören hemşerilerimizin en yakın emniyet birimlerine haber vermelerini rica ediyorum” ifadelerini kullandı.

Facebook Yorum

Haberi Paylaş