Kartepe Belediyesi 13.sünnet şölen ile 305 Kartepeli genç delikanlılığa adımını attı

Kartepe Belediyesi 13.sünnet şölen 1

Kartepe Belediyesi’nin 13. geleneksel sünnet şöleni büyük coşku içerisinde yapıldı. Düzenlenen sünnet şöleni ile 305 Kartepeli genç delikanlılığa adımını attı.

Kartepe  Belediyesi’nin geleneksel sünnet şöleninin 13’ncisi büyük coşku ve yoğun katılım ile Meşelik Park’ta düzenlendi. Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın ev sahipliğinde düzenlenen sünnet şölenine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Soydabaş, siyasi parti temsilcileri, birim müdürleri, muhtarlar ve Kartepeliler katıldı.

Meşelik Park’ta düzenlenen sünnet şöleni Kartepe Belediyesi Çocuk Mehter Takımı’nın gösterisi ile başladı. Metin Subaşı ve Emekveler Mahallesi Muhtarı Mevlüt İnan Kur’an-ı Kerim Tilaveti sonrasında Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “İnşallah bu hizmete uzun yıllar devam ederiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde Cumhur İttifakının belediyecilik anlayışı doğumdan ölüme kadar her hizmeti kapsamaktadır. Kartepe Belediyesi olarak hemşehrilerimizin her anında yanlarında oluyoruz. Hayatın içerisinde unutamadığımız anlar vardır. Bunlardan bir tanesi de erkek evlatlarımız için sünnetleridir. Evlatlarımız bugün dinimizin emrini Peygamber Efendimizin sünnetini, örf, adet ve kültürümüzün gereğini yerine getiriyor. Evlatlarımız delikanlı oldular, hepsini gönülden tebrik ediyorum. İnşallah Vatanına, milletine İnşallah evlatlarımız hizmet edeceklerdir. Evlatlarımız yarın ülkemizi yöneteceklerdir” dedi.

Facebook Yorum

Haberi Paylaş