Gölcük ilçesinde altyapı yatırımlarına başlandı

Gölcük ilçesinde altyapı yatırımlarına başlandı

Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü Gölcük ilçesinde altyapı yatırımlarına start verdi

Gölcük ilçesinde altyapı yatırımlarına başlandı

Gölcük ilçesinde, 2021 yılında içme suyu, kanalizasyon, yağmur suyu altyapı hatları, depo ve foseptik yapımı ile dere ıslahı için 38,8 milyon lira yatırım bütçesi belirleyen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, ilçeye bağlı Halıdere Mahallesi’nde altyapı çalışmalarına başladı.

HALIDERE’DE ÇALIŞMA

Gölcük İlçesi Muhtelif İçme suyu Depo İnşaatı projesi kapsamında sürdürülen çalışmalarda, Halıdere Mahallesi’nde yapılacak 2000 metreküp su deposunun içme suyu bağlantı hatları imalatı gerçekleştiriliyor. Eskiköy Caddesi’nde devam eden çalışmalarda, ayrıca 600 mm çapında koruge boru tahliye hattı ile kanalizasyon deplase çalışmaları sürdürülüyor.

7 DEPO İNŞA EDİLECEK

İSU Genel Müdürlüğü, Gölcük ilçesinde sürdürdüğü proje kapsamında Halıdere’de 2000 m3, Ulaşlı’da 1000 m3, Ayvazpınar, Lütfiye, Hamidiye’de 100’er m3, Sofular ve Mesruriye’de 50’şer m3 olmak üzere toplam 7 adet içme suyu deposu inşa edecek. Ayrıca, 6 bin 900 metre içme suyu bağlantı hattı çalışması gerçekleştirecek.

ÖNEMLİ YATIRIMLAR YAPILACAK

Öte yandan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, 2021 yılında Gölcük ilçesinde birçok yatırım yapacak. İlçenin altyapı problemlerini giderecek çalışmalar kapsamında 7 adet içme suyu deposunun yanısıra, Çiftlik Mahallesinde 13,3 km içme suyu hattı, Yukarı Değirmendere Caddesinde 327 metre yağmur suyu hattı, Yazlık Başöğretmen Caddesinde 2,4 km yağmur suyu hattı, Karaköprü Mahallesinde 2,1 km kanalizasyon ve yağmur suyu hatları, Piyalepaşa Mahallesinde 1,1 km kanalizasyon ve yağmursuyu hatları ve Halıdere’de 14 km uzunluğunda içme suyu hattı inşa edilecek.

Ayrıca, Karınca, Ekşi ve Batak derelerinde toplam 3.5 km dere ıslahı ile 1.5 km kanalizasyon hattı çalışması gerçekleştirilecek. Mesruriye ve Siretiye mahallelerinde de, 3 adet yeni foseptik inşa edilecek ve 1,5 km uzunluğunda kanalizasyon hattı imalatı yapılacak.

38,8 MİLYON LİRA YATIRIM

2021 yılında Gölcük ilçesinde toplam 38,8 milyon lira değerinde yatırım bütçesi belirleyen İSU Genel Müdürlüğü, altyapı çalışmalarının ardından bozulan yolların tamiratını da yapacak. Başlanılan çalışmaların belirlenen yatırım programında tamamlanması ile birlikte Gölcük ilçesinin kanalizasyon ve yağmur suyu altyapı problemleri giderilecek ve içme suyu ihtiyaçları depolanacak.

Facebook Yorum

Haberi Paylaş