CHP’de aday belirleme çalışmaları başladı

CHP’de aday belirleme çalışmaları başladı

CHP Genel Merkez’inden görevlendirilen Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün ve Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Kocaeli’ye seçim öncesi değerlendirmelerde bulunarak aday belirme çalışmaları yapmak için geldi.

CHP’de aday adaylığı başvuru sürecinin bitmesinin ardından aday belirme takvimi başladı. Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün ve Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer Kocaeli’de değerlendirmelerde bulunarak aday adaylar ile görüşmek üzere CHP Kocaeli İl Başkanlığına geldi. Gerçekleşecek çalışmalar sonucunda süreç ile ilgili detaylar netleşecek. Çakırözer ve Tüzün, CHP Kocaeli İl Başkanı Bülent Sarı ile beraber il başkanlığında düzenlenen basın toplantısı ile açıklamalarda bulunarak soruları yanıtladı.
Açılış konuşmasını yapan Bülent Sarı, şunları söyledi: “Adaylarımızı nasıl belirleriz, ne yöntemle belirleriz buna karar vermek için adaylarımızda son durum ile ilgili bir rapor hazırlayacaklar. Hazırlanan rapor genel merkeze bildirilecek bu şekilde bir yol çizilecek. CHP Kocaeli olarak Büyükşehir’i kazanmak için mücadele edeceğiz. Hedefimiz 12 ilçe belediyesini alarak Büyükşehir belediyesini kazanmak. 2019’da Büyükşehir adaylığı İYİ Parti’deydi bu yılCHP adayı olacak. İstanbul’un yanında gelir seviyesi birinci sırada olan ilimizi eski günlerine kavuşturmak için CHP Kocaeli örgütü son gücüyle çalışacaktır. Adaylaşma çalışmalarımızı bugün başlatacağız ve Cuma ve cumartesi günü çalışmalarda bulunacağız.”
Sarı’nın ardından konuşan Utku Çakırözer ise, “Kocaeli’de CHP’nin başarılarına yenilerini eklemek istiyoruz. İlçelerde de çoğunluğu elde etmek hedefimiz. Sevindiğimiz bir husus bir önceki seçime göre 3 katını bulan aday başvuruları var. Bu da Kocaeli’nde yeniden umudun habercisi demektir. Ben inanıyorum ki aday aday olan arkadaşlarımız aday olacak arkadaşımızın çevresinde kenetlenecek. Sosyal demokrat büyükşehir belediyeciliği ile Kocaeli’nin tamamına yayma fırsatı bulacağız. Eskişehir’den hocamız Yılmaz Büyükerşen hocamızın ve arkadaşlarımızın selamlarını getirdim. Onlar da sabırsızlıkla Kocaeli’nin sosyal belediyecilikle buluşmasını bekliyor. İstanbul, arada bir boşluk var Eskişehir ve Ankara. O aradaki boşluğu kapatacağız” şeklinde konuştu.
Facebook Yorum

Haberi Paylaş