CHP Kartepe’ye dört isim

CHP Kartepe’ye dört isim

CHP Kartepe İlçe Başkanı Tevfik Mayda ve ilçe yöneticileri geçtiğimiz hafta şok kararla sarsıldı. Çalışmaları il örgütü tarafından yetersiz görülen İlçe Başkanı Tevfik Mayda ve ilçe yöneticileri,

CHP Kartepe İlçe Başkanı Tevfik Mayda ve ilçe yöneticileri geçtiğimiz hafta şok kararla sarsıldı. Çalışmaları il örgütü tarafından yetersiz görülen İlçe Başkanı Tevfik Mayda ve ilçe yöneticileri, İl Başkanı Harun Yıldızlı ve yönetiminin kararıyla görevden alındı. Daha sonra il örgütü tarafından CHP Kartepe İlçe Örgütüne kayyum atandı. Kayyumun görevi de en kısa sürede ilçeyi kongreye götürmekti. İşte o kongrenin tarihi netleşti.

 

 

CHP İl Örgütü tarafından yapılan açıklamada, “Cumhuriyet Halk Partisi Kartepe İlçe Olağanüstü kongresi 02.10.2021 Cumartesi günü saat: 10.00’da Kartepe Uzunçiftlik Nikah Salonu adresinde ekte yazılı gündem maddelerini görüşmek üzere toplanacaktır. Çoğunluk sağlanamadığı takdirde toplantı aynı gün, aynı yer ve saat 13.00’da çoğunluk aranmaksızın yapılacaktır.” ifadelerine yer verildi.

CHP Kartepe İlçe Örgütünde başkan adaylarının kim olacağı merak ediliyor. Görevden alınan ilçe başkanı Tevfik Mayda, daha önce EN Kocaeli’ye yaptığı açıklamada kararı örgüt verir demişti. Kongre öncesinde yeniden aday olabileceğinin sinyallerini veren Tevfik Mayda’nın ne yapacağı merak ediliyor.

 

 

CHP İl eski Başkanı Cengiz Sarıbay’ın il yönetim kurulunda olan, daha önce İl Başkanı Harun Yıldızlı ile aynı yönetimde çalışmış Nilay Merttürk’ün adaylık çalışmalarına da başladığı kaydedildi. İl örgütüyle de arası iyi olan Merttürk’ün 2 Ekim Cumartesi günü gerçekleştirilecek kongrede aday olması bekleniyor.

Kocaeli Büyükşehir  Belediyesinden emekli, halk oyunları eğitmeni olan Murat İskenderoğlu’nun da yaklaşan seçimde aday olacağı konuşuluyor. 2019 yerel seçimlerde CHP Kartepe Belediye  Başkan adayı Cumhur Karakadılar’ın 11. Sıradan meclis üyesi adayı gösterdiği İskenderoğlu’nun delegeleri ziyaret ettiği ve partili gençlerden başkan adaylığı için destek istediği gelen bilgiler arasında.

 

 

Ancak CHP Kartepe kulislerinde en dikkat çeken aday ismi ise Cihan Çakır. Özellikle CHP’li gençlerin Kartepe’de destek verdiği isimlerden biri olan Cihan Çakır’a son bir haftadır, “Aday ol” şeklinde telkinler geldiği ifade ediliyor. Cihan Çakır da seçimde aday olması beklenen isimlerden biri.

 

 

CHP Kartepe İlçe Örgütü seçimleri öncesinde konuşulan 4 isim bu şekilde. Ancak CHP’liler 4 adaylı bir kongrenin olmasını kesinlikle beklemiyor. Önümüzdeki günlerde bazı adaylığı konuşulan bazı isimlerin birliktelik yapması kuvvetle muhtemel.

C

Haberi Paylaş