BAŞKAN SEZER HARB-İŞ´TE YAPTIĞI VE YAPACAĞI PROJELERİ ANLATTI

BAŞKAN SEZER HARB-İŞ´TE YAPTIĞI VE YAPACAĞI PROJELERİ ANLATTI

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Türk Harb-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Sayın Korkut Gökbayrak ve yönetiminin daveti üzerine, Olağan Danışma Kurulu Toplantısı’na katıldı. İşçilerle bir araya gelen Başkan Sezer, Gölcük’te yaptığı ve yapacağı, proje ve çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Ayrıca; işçilerin de sorularını cevapladı. 

HAYATA GEÇİRİLEN PROJELERLE İLGİLİ BİLGİ VERDİ

Başkan Sezer konuşmasında; “Tersane Komutanlığı’nın ekmeği ile büyümüş birisi olarak burada sizinle birlikte olmaktan çok mutluyum. Gölcük’ü her yönden geliştirmek, hemşehrilerimize mutlu, huzurlu bir kent yaşamı sunmak için gece gündüz çalışıyoruz. Kısa süre içinde Kocaeli Büyükşehir Belediyemizin de desteğiyle; Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi Yol Genişletme Projesi, Yazlık Kültür Merkezi Projesi, Değirmendere Yüzbaşılar Köprülü Kavşak Projesi, Değirmendere Kapalı Otopark ve Pazar Yeri Projesi gibi projelerimizi hayata geçirdik. Katı Atık Aktarma İstasyonumuzu da tamamladık. Yaklaşık 1 aydır tam randımanlı olarak, faaliyetine devam ediyor. Bundan önce; ilçemiz genelinde, 18 araçla  topladığımız evsel atıklar, 26 km mesafedeki İZAYDAŞ’a, günde bazen birkaç sefer yapılarak naklediliyordu. Bu durum; hem araçlarımızın fazladan yakıt yakmasına hem de amortisman giderlerinin artmasına neden oluyordu. Tesisimizin hizmete başlamasıyla, 18 aracımızın topladığı katı atıklar, atık aktarma istasyonumuza getiriliyor ve 4 – 5 aracın atığını özel üretim sıkıştırma hazneli TIR ile İZAYDAŞ’a naklediliyor. Bu sayede; şehir içinde temizlik araçlarımızın daha fazla sefer yapabilmelerine imkan sağlayan personelin mesai ve zaman tasarrufu yanında; %50’nin üzerinde “Yakıt tasarrufu” sağlıyor ve araçlarımızın amortisman giderlerini de minimum düzeye düşürmüş bulunuyoruz. Bunlar yaptıklarımızın sadece çok az bir kısmı” dedi.   

2021 YILINDA YAPILACAK PROJELERİ ANLATTI

Başkan Sezer konuşmasının devamında: “Yeni yılda da; ihalesi yapılan Kavaklı Sahil Yolu Düzenleme Projesi’ne başlanacak. Örcün mahallesi sınırları içinde bulunan bir dönem enkaz döküm sahası olarak kullanılan alanda yapacağımız Millet Bahçesi’ne de kısa süre içinde ilk kazma vurulacak. Yine; Gölcük Yeni Şehirlerarası Terminal Projesi’ne de 2021 yılında başlamayı hedefliyoruz. Değirmendere Kuruçeşme Sahil Düzenleme Projesi’nde de son aşamaya gelmiş bulunuyor” dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜMDEN BAHSETTİ

Kentsel Dönüşüm Projesiyle ilgili de bilgi veren Başkan Sezer: “Gölcük Merkez Kentsel Dönüşüm Projesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Gölcük Kentsel Dönüşüm Plan Tadilatı sonrasında, fizibilite raporu ve proje üzerinde çalışmalara devam ediyoruz. Bu proje de hem çarşımızın gelişmesini hem de yeni bir yaşam alanı oluşmasını sağlayacak. Ayrıca; Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum, “Büyük Dönüşüm Kocaeli” programında; Gölcük merkezin, sahille buluşmasını sağlayacak alanda yer alan doğu lojmanların yerine 224 yeni askeri lojman yapılması konusunda da; MSB ile görüşmelerin yürütülmesi için bürokratlara talimat verdi. Burada da Gölcükümüzü çekim merkezi haline getirecek bir projeye imza atmayı planlıyoruz” dedi.

TEŞEKKÜR ETTİ

Başkan Sezer son olarak da:“Tersane Komutanlığı’nın ekmeği ile büyümüş birisi olarak, savunma sanayinin ve memleketimizin güvenliğine katkı sağlayan işçi kardeşlerime ve Türk Harb-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Sayın Korkut Gökbayrak ve yönetimine davetleri için şükranlarımı sunuyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

Haberi Paylaş