BAŞKAN KOCAMAN’LA HEM DENETİM HEM İSTİŞARE

BAŞKAN KOCAMAN’LA HEM DENETİM HEM İSTİŞARE2

BAŞKAN KOCAMAN’LA HEM DENETİM HEM İSTİŞARE

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında yurt genelinde artan vakalar üzerine Zabıta Müdürlüğünün yaptığı esnaf denetimlerinin bir kısmına bizzat eşlik etti. Başkan Kocaman, denetimler sırasında çay molası vererek hemşehrileriyle de gündeme dair istişare etti.

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, Kartepe genelinde ziyaret ettiği esnaflarla sohbet edip, hayırlı işler dileğinde bulundu, istek ve önerilerini dinledi. Başkan Kocaman vatandaşlara, son zamanlarda artan vaka sayılarıyla ilgili bilgiler vererek, maske kullanımı, hijyen ve sosyal mesafe kuralları ile ilgili daha dikkatli olmaları gerektiği hususunda hatırlatmalarda bulundu. Kocaeli İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun almış olduğu65 yaş üstü vatandaşlarla ilgili kuralları da tebliğ eden Başkan Kocaman, sevdiklerimizin sağlığı için herkesin bu kurallara mutlak süratle uyması gerektiğini belirtti.

“SEVDİKLERİMİZİ KAYBETMEDEN ÖNCE CİDDİYE ALALIM”

Hemşehrilerine pandeminin ciddiyetini anlatan Başkan Kocaman, “Tedbirlere sıkı sıkıya uymamızın hayati önem taşıdığı bir dönemden geçiyoruz. Dün itibariyle Kocaeli Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulumuz, 65 yaş ve üzeri risk grubundaki hemşehrilerimizde, artan vakalar üzerine yeni kısıtlama kararlarını ilan etti. Büyüklerimizin saat 10.00 ve 20.00 aralığındaki zaman dilimi dışında sokağa çıkması ve pazarlarla, Avm’lere gitmesi kısıtlandı. Kurallara sıkı sıkıya uyduğumuz müddetçe, mücadelemiz en az kayıpla sonuçlanacaktır. Ailemizden, sevdiklerimizden birini kaybetmeden önce durumun ciddiyetine varmalıyız.” dedi.

MASKE VE MESAFE KURALLARINA MUTLAK SURETLE UYMALIYIZ

“Maske ve mesafe kurallarına mutlak suretle uymalıyız” diyen Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “Aylardır tüm dünya ve ülkemizde süren Covid-19 salgını esnaf ve vatandaşlarımızın düzenini değiştirdi. Azim ve kararlılıkla başladığımız virüsle mücadelemizde ülkece daha dikkatli olmamızın zamanıdır. Esnaf ve hemşehrilerimizin de bilinçli olduklarını görmek çok güzel. Eksik olmasınlar bizim için de iyi dilek ve hayır duaları hiç eksik olmuyor. Bu güveni boşa çıkarmamak için biz de tüm enerjimizle, ilgili kurumlarımızla koordineli olarak gece gündüz çalışıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Denetimler sonrasında esnaf ve hemşehrileriyle çay içip sohbet eden Başkan Kocaman, kent ve ülke gündemine dair istişarelerde bulundu.

Haberi Paylaş