BAŞKAN KOCAMAN; “KARLA MÜCADELEYE HAZIRIZ”

KOCAMAN-KARLA-MUCADELEYE-HAZIRIZ-1

Tüm yurtta ve bölgemizde etkili olması beklenen kar yağışı öncesinde, Kartepe Belediyesi olarak tüm imkanlarıyla seferber olduklarını belirten Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “Tüm tedbirlerimizi aldık. Ekiplerimiz, ekipmanlarımız, stoklarımız ve yedeklerimizle birlikte yağışın olumsuz etkilerine karşı hazırız. Hemşehrilerimiz de birseysel tedbirlerini alırlarsa olumsuz herhangi bir olumsuz durumun yaşanmasına engel olabiliriz” açıklamasında bulundu.

Kar yağışı öncesinde yapılan çalışmalar ve hazırlıklar ile ilgili bilgilendirmede bulunan Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “Cuma gününden itibaren beklenen etkili kar yağışı uyarıları var. Bir hafta sürmesi beklenen kar yağışı ve soğuk hava ilçemizde de hakim olacak.  Ekiplerimiz toplamda 47 iş makinesi ile kar küreme çalışmalarını yapacaktır. Kar yağışının başlaması ile birlikte tüm ekibimiz mahallesindeki ve görev dağılımına uygun olarak 7/24 sahada olacak” dedi.

 “Belediyemize ait tüm araçlarla birlikte KBB, İSU Genel Müdürlüğü ve ihtiyaca göre bölgemizde iş yapan özel sektör araçlarının da takviyesiyle ekip ve araç sayımız maximumda hizmet verecektir.” diyen Başkan Kocaman “Fen İşleri Müdürlüğümüzün koordinasyonuyla bütün meclis üyelerimiz ve muhtarlarımız bu çalışmalara refakat edeceklerdir. Hangi araçta kimlerin olacağına kadar hepsi yazılı ve listelidir. İlçemizde bulunan 32 mahalle muhtarımızın bilgisinde mahallelerimizin büyüklüğüne göre en az bir iş makinesi olacaktır. Onların gözetiminde mahallelerimizdeki çalışmalar aksamadan yürüyecektir. Ana güzergahlarda ekstra yoğun çalışmalarımız olacak” açıklamasında bulundu.

Açıklamalarına devam eden Başkan Kocaman “ Ekiplerimiz 11 kamyonetimiz ile aktif tuzlama yapacaktır” diyen Başkan Kocaman “Elimizde 500 tonluk tuz stoğumuz hazır. KBB ve Karayollarının da depoları hazır. Koordineli olarak çalışacağız. Bu bir doğa olayı ve mücadele edebilmek için fiziki tüm tedbirlerimizi aldık. SEDAŞ ile son yağışta yaşanan elektrik sorunlarının tekrarlanmaması için gerekli koordinasyon bağlantılarımızı sağladık. SEDAŞ da kendi operasyonuyla ilgili gereken takviyeleri yapacağını taahhüt etti” ifadelerini kullandı.

KOCAMAN’DAN ÇAĞRI: TEDBİRSİZ YOLA ÇIKMAYALIM

Yaşanacak don/buzlanma olaylarına karşı da uyarılarda bulunan Başkan Kocaman “Su sayaçlarımızı koruma altına almalıyız. Bununla birlikte trafiğe çıkmak zorunda olan hemşehrilerimizin toplu taşıma araçlarını tercih etmelerini öneriyoruz. Kendi araçları ile çıkmak zorunda kalanlar kış lastiği ve zincir tedbirlerini almayı ihmal etmesinler. Tüm hemşehrilerimiz ve ilçemize gelen misafirlerin rahat ve güvenli ulaşım sağlamaları için 7/24 ekiplerimiz görev başında. Herkesin tedbirli olması çok önemli. Tüm önlemlere rağmen olası istenmeyen durumlar için 0 262 316 68 00 nolu telefondan belediyemize ulaşılabilir.” Dedi.      

BELEDİYE TEYAKKUZDA

Kartepe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün karla mücadele ekiplerinde 80 personel görev alırken, 30 kepçe, 2 grayder, 2 tuzlama küreme, 2 loder, 11 kamyonet filosu ile kar küreme ve tuzlama çalışmaları için teyakkuzdalar.

Haberi Paylaş