Başkan Erhan: “Değerli öğretmenlerimizin varlıklarına minnettarız”

deva

“Bugün, 24 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, Millet Mektepleri Başöğretmenliğinin verildiği gün,
Bugün, bizleri ve yarınlarımızın teminatı çocuklarımızı yetiştiren sizlerin günü…
Sizlerin senede sadece bir gün hatırlanacak, törenlerde övülüp sonra ihmal edilecek insanlar olmadığınızın farkındayız. Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirmek için çaba gösteren ve büyük fedakarlıklara katlanan çok değerli öğretmenlerimizin varlıklarına minnettarız.


Bir milletin milli, ahlaki ve kültürel yönden güçlü ve medeniyet bakımından kalkınmış olması öğretmenlerin üstün çalışmalarına bağlıdır. Ülkemizin kalkınmasının ve geleceğe güvenle bakmasının eğitimden geçtiğine inancımız sonsuzdur.


Bilim ve teknoloji çağına uyum sağlayabilecek, hem evrensel hem de milli ve manevi değerleri özümseyecek, bu vatanın ileriki sahiplerinin kendileri olduğu bilincine varabilecek, ben değil biz duygusunun geliştirilerek sorumluluk verildiği yeni nesil de sizlerin eseri olacaktır. Bundan dolayı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” demiştir. Bizler ve gelecek nesiller siz değerli öğretmenlerimizin eseri olacaktır.


Bu duygu ve düşüncelerle başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kayınpederim ve bu ulvi görevin mensubu olan tüm Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler gününü sevgi ve saygılarımla kutlarım” dedi.

Haberi Paylaş