BAŞKAN BÜYÜKAKIN, “32 DÖNÜMLÜK KARTEPE KENT MEYDANI´NI ŞEHRİMİZE KAZANDIRIYORUZ”

BAŞKAN BÜYÜKAKIN, 32 DÖNÜMLÜK KARTEPE KENT MEYDANI´NI ŞEHRİMİZE KAZANDIRIYORUZ

“Kartepe Kent Meydanında 5 bin metrekare civarında aktif yeşil alanımız olacak” diyen Başkan Büyükakın, “Toplamda 32 dönümlük Kartepe Meydanı’nı şehrimize kazandırıyoruz” ifadelerini sarf etti.

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Kartepe’de yapımı devam eden Kent Meydanındaki çalışmaları yerinde inceledi. Kocaeli Büyükşehir ve Kartepe Belediyesi tarafından yapımına devam ettiği projeyi Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu ve Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman ile birlikte denetleyen Başkan Büyükakın, “Kartepe ilçemize kazandıracağımız, içerisinde caminin, kafeteryanın, sanat galerisinin bulunduğu meydanımız, okullarımızın etkinliklerine, törenlere, sivil toplum kuruluşlarımızın etkinliklerine ev sahipliği yapacak. Toplamda 32 dönümlük Kartepe Meydanı’nı vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız“ dedi.

“GENİŞ BİR KENT MEYDANI ÖNEMLİ BİR İHTİYAÇTI”

Kartepe’nin önemli bir ihtiyacına cevap verildiğini dile getiren Başkan Büyükakın, “Kartepe ilçemiz için böyle geniş bir kent meydanı önemli bir ihtiyaçtı” diyerek incele sonrası şunları dile getirdi: “Gerek kaymakamımız gerekse belediye başkanımız ve Kartepeli hemşerilerimiz meydan ihtiyacını bize iletmişlerdi. Geçmişte burada kaymakamlık ve belediye hizmet binaları inşa edildi. Sonra bu alanda da Büyükşehir Belediyesi olarak toplamda 32 dönüme yayılan bir kent meydanı oluşturduk. Burası 25 dönümlük sert zeminden oluşan çok büyük bir meydan. Onun haricinde 250 metrekare büyüklüğünde sanat galerisi ve bir servis alanı, 100 metrekare alana hitap edecek kafeterya tarzı bir yerimiz de olacak.”

“DÖRT DÖRTLÜK BİR MEYDAN SUNACAĞIZ”

“Bizim meydanlarımız aynı zamanda camilerimizle anılır” diyerek açıklamalarını sürdüren Başkan Büyükakın, “Meydanda bir cami inşaatı devam etmekte ve meydan büyüklüğüne bakıldığında caminin ebatının da meydanla çok uyumlu olduğunu görüyoruz. Tamamlandığında bölgenin adeta bir Selâtin Camisi olacak. Şimdiye kadar gerek Büyükşehir Belediyemizin, gerek ilçe belediyemizin, gerekse yardımseverlerimizin katkısıyla yürümüştü. İnşallah en kısa zamanda Büyükşehir Belediyesi olarak caminin inşaatını katkı sunarak tamamlanmasını sağlayacağız. Vatandaşımızın hizmetine her şeyiyle dört dörtlük bir meydan sunacağız” diye konuştu.

“YEŞİL BİR KENT MEYDANI OLACAK”

Meydanın yapım aşamasında yeşil alanlara çok önem verildiğini belirten Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükakın, “Kartepe Kent Meydanında 5 bin metrekare civarında aktif yeşil alanımız olacak. Meydana kısa sürede büyüyecek çok güzel ağaçlar dikildi. Bunun yanında çınarlar, zeytin ağaçları var. Bu ağaçlar büyüdüğünde meydan aynı zamanda yeşil bir alan olacak” diyerek açıklamalarını tamamladı.

KOCAMAN, “TAHİR BAŞKANIMIZIN İMZASI VAR”

Yapımı devam eden Kent Meydanı projesinin kent için önemini vurgulayan Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman, “Şuan Kartepe’nin kalbindeyiz. Kartepe’nin kalbinin daha iyi atması için desteklerini esirgemeyen, ilçe belediye binamızın yapılmasından tutun da 32 bin metrekarelik kent meydanımızın yapılmasında başkanımızın imzası var. Kartepemizin merkezine yakışan, ilçemizi geleceğe taşıyacak çok güzel eserlere imza atan kıymetli Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın’a şahsım ve Kartepeli hemşerilerimiz adına teşekkür ediyorum” ifadelerini sarf etti.

Haberi Paylaş