30 AĞUSTOS ZAFERİ EMSALSİZ BİR KAHRAMANLIK DESTANIDIR

30 AĞUSTOS ZAFERİ EMSALSİZ BİR KAHRAMANLIK DESTANIDIR

30 AĞUSTOS ZAFERİ EMSALSİZ BİR KAHRAMANLIK DESTANIDIR

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, 30 Ağustos Zafer Bayramı vesilesiyle yaptığı açıklamada: “Milletimizin bağımsızlık inancını, hür yaşama kararlılığını tüm dünyaya ilan ettiği kutlu zaferimizin, 98.yıl dönümünü birlik ve beraberlik içinde kutlamanın büyük mutluluğu ve gururunu yaşıyoruz.

Türk milleti, tarih sahnesine çıktığı günden itibaren gerek yaşayış tarzı, gerek haksızlıklar karşısında gösterdiği tutum, gerekse sergilediği kahramanlıklar ve kazandığı zaferlerle, daima tarihin altın sayfalarındaki yerini almıştır. Milli ve manevi değerlerinden asla taviz vermeyen milletimizi bu derece güçlü, sarsılmaz ve hür kılan ise vatanına ve bayrağına olan derin sevgisi ve bağlılığı olmuştur.

Milletimizin makûs kaderini değiştirmiş olan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi Zaferleri ile Türk Milleti hiçbir şekilde vatanın bütünlüğünden, bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, milli birlik ve beraberlik şuuru içinde sonsuza kadar, hür ve onurlu bir şekilde yaşayacağını, bütün dünyaya ispat etmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının ve bütün hemşehrilerimin, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten duygularla kutluyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bu zaferi bizlere armağan eden istiklal mücadelemizin bütün Kahramanlarını, Şehit ve Gazilerimizi rahmet, şükran ve minnetle yâd ediyorum” dedi.

Facebook Yorum

Haberi Paylaş