24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhat DİLEK’ in, Şube ve okul müdürlerinin katılımıyla saat 09:30 da Kartepe Kent Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk konması ile başladı.

Kutlama programına, saat 11:00 de Özel Kocaeli Marmara Koleji Konferans Salonunda, Kartepe Ertuğrulgazi Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladıkları sunum ile devam edildi.

Özel Kocaeli Marmara Kolejindeki programa Kartepe Kaymakamı Ömer Hilmi YAMLI, Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa KOCAMAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhat DİLEK, kurum müdürleri, şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından program, İlçe Milli Eğitim Müdürü  Ferhat DİLEK’ in açılış konuşması ile başladı. Dilek günün anlam ve önemine binaen yaptığı konuşmasında:

”Hiçbir başarı öyküsü yoktur ki, günün birinde bir öğretmenin eli değmemiş olsun. Eminim ki bu ülkeye katkı sağlamış her kim var ise mutlaka bir öğretmenin atölyesinden geçmiştir.

Velhasıl öğretmeni tarif etmek, öğretmeni tasvir etmek için kelimeler cümleler yetersiz kalır desek mübalağa etmiş olmayız.

Dünden bugüne, görevi başında şehit olmuş eğitimcilerimiz başta olmak üzere, ahirete irtihal eden tüm öğretmenlerimize Allah´tan rahmet diliyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun.” diyerek sözlerine son verdi.

 

 

Facebook Yorum

Haberi Paylaş

Diğer Haberler