15 Temmuz’da kararlılığın ilk adımı Kartepe’den atıldı

15 Temmuz'da kararlılığın ilk adımı Kartepe'den atıldı1

Türkiye’nin başta askeriye ve emniyet olmak üzere birçok kurumuna sızan ve gerçek emellerini 15 Temmuz’da açığa çıkaran FETÖ’nün, darbe girişiminin üzerinden 5 yıl geçti.

15 Temmuz´u 16 Temmuz´a bağlayan gece yaşananların detayları yavaş yavaş gün yüzüne çıkıyor. Ülke genelinde neler yaşandığı ve bilançonun büyüklüğü daha iyi anlaşılıyor artık. Darbe gecesi ilklerin yaşandığı en hareketli yerlerden biri de Kartepe idi. Daha Cumhurbaşkanı sokağa çıkın çağrısı yapmadan sokağa çıkan Kartepeliler Demokratik yönetimi rafa kaldırmayı hedefleyen Fetullahçı Terör Örgütü’ne karşı birlik ve beraberlikle engel oldu.

TANKLAR EŞME’DE DURDURULDU
15 Temmuz gecesi Kocaeli’ deki ilk askeri hareketlilik Seymen Kışlası olarak bilinen General Nahit Şenoğul Kışlasında yaşandı. Kışlayı kontrolüne alan darbeci hainler, dört adet tanka, bir adet ZPT (Zırhlı Personel Taşıyıcı ) araca ve bir adet askeri Land Rover marka araca el koydu. Kışladan çıkarılan askeri araçlar Sakarya’ya gitmek için yola çıktı. Sakarya 1.Motorize Piyade Tugay Komutanı Uğur Coşkun’un emri üzerine kışladan çıktığı belirlen bu askeri araçlar Kartepe İlçesi Eşme’de polis ekipleri ve halkın direniş ile durduruldu. Araçlarda bulunan askerler gözaltına alındı.

 

Facebook Yorum

Haberi Paylaş