Ben Kocaman’ı Takdir Ediyorum

Şahin Asker köşe yazarı

Kartepe Belediye başkanı  Kocaman’ı taktir ediyorum.Şimdi bunu neden yazdım  bazı kesim  yağcılık bazı kesim  taktir edecektir.

İlçe başkanlığı yaptığında tanışmıştım  büyüğüne saygılı  küçüğünü seven  bir yapıya sahip.  Belediye başkanı olduğunda en yüksek oy alan başkan olarak genel merkezde  olduğu gibi oy verenlerin  taktirini vermeyenlerinde  taktirini toplayan bir yapısı ve duruşu var.

Yaptığı hizmetleri ortada. Daha çok hizmet yapacağı, ilçe  hizmetlerin en iyisine layıktır  anlayışı ile  çalışmalarını sürdürmekte.

Son günlerde  çalışmalarını gördükçe ilçemiz için bir şansmış Kocaman…

Her cuma  bir mahalle de tek  yola çıkıp vatandaşlarla  sohbet edip sorunları dinleyip,projeler hakkında bilgi alışverişinde bulunuyor.Başkanın bu hareketleri halkın takdirini toplamakta.

Cuma günü evin balkonunda oturuyordum  aşağı baktığımda  sayın başkan Kocaman’ı gördüm,önce şaşırdım  sonra  sevindim.İşte başkan idareci bu dedim .Vatandaşın arasında   şoförü, medyası ,yanındaki amirleri  yok.Şimdi bunu yazarken  biraz düşündüm acaba  daha önceki başkanlar böyle gezermiy di, hatırlamıyorum .Demek ki yokmuş kusura kimse bakmasın ,Gezenler  halkın arasında olan yazılır .Başkanım teleferik  gerçekleştirsen  yıllardır hayal  gerçek olur  tarihe geçer.

Belediye meclis üyesi merhum Turgay Adak’ın ismini kendi mahallesindeki sahaya vermesi ilçede taktirle karşılandı . Mübarek ramazanda  vatandaşları arayıp sohbet etmesi ihtiyaç sahiplerine  yardımcı olması  örnek bir  davranış.Kim ne derse desin kim ne yazarsa yazsın konuşsun ilçemiz için  bir şandır başkan Kocaman.

Marmara bölgesinde  en başarılı  belediye başkanı seçilmiş.İlçemin belediye başkanı Kocaman’a  ne yasam azdır.

Duyduğumda sevindim  bu yazıyı da bu konuyu  da yazma gereği görevimizdir  dedim.

  SAYGILARIMLA

Haberi Paylaş