Okullar Açılıyor Hasret Bitiyor

nejdet özmen köşe yazarı

Ülkemiz genelinde tüm sınıf seviyesinde yaklaşık 18 milyonu aşkın öğrenci ve bir milyona yakın öğretmen okula maske takarak salgın tedbirleri alarak yüzyüze eğitime başlayacaklardır..Öğrencilerimize başarılar, öğretmenlerede kolaylıklar diliyorum.

Milli Eğitim Bakanımız da gerekli önlemlerin alındığını söyleyerek 6 eylülde okulların açılacağını duyurmuştu.Karar doğru ve sevindirici olmuştur..

2021-2022 Eğitim öğretim yılı bu gün ders zili çalmasıyla başlayacak. Neredeyse iki yıla yaklaşık süredir okullarından uzak kalan öğrenci ve öğretmenler için yüz yüze Eğitim ve Öğretimin başlaması heyecan yarattığını gözlenmektedir. Çocuklar bu coşkularını öğretmenleri ile birlikte okullarının bahçelerinde,koridorlarında,sınıflarında yaşayacaktır.Dilerim sorunsuz geçer.

Virüs küresel bir vakadır en çokta ülkemizde eğitim ve öğretimi sekteye uğramıştır..Ancak sadece okullarımızı hedef almamış ,bütün hayat alanlarını tehdit etmektedir. Bu vesile ile ülkemizin geleceği olan evlatlarımızın öğrenim kayiplarını telafi etme imkanı çok zorlaştığını biliyoruz.

Milli Eğitim Bakanlığımızın bu kararı alması ülkemizin geleceği açısından çocuklarımız için kararlı bir tutum olduğuna inanıyor ve desdekliyoruz.. Pandemi çocuklarımız açısından riskler elbette taşımaktadır..

Ancak biliyoruz ki, ülkemizin geleceģi olan kıymetli evlatlarımız için öğretmen,öğrenci,veli işbirliği ile bu sorunun birlikte aşılabilmesi daha kolay olacaktır.Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde elektronik takip sistemi ile tüm süreçler takip edilecek temaslı ve riskli durumlar anında okullarına bildirim yapılacaktır.

Aşımızı olalım ki, çocuklarımız lütfen eğitimsiz kalmasın..Bu noktada herkesin fedakarlık yapması lazım..Çocuklarımız inanıyorum ki, sosyal mesafe,maske,temizlik konusunda bilinçlidir ve gerekli titizliği göstereceklerdir.Bu bilinç ile 2021 ve 2022 Eğitim öğretim yılı umarım virüsten arınmış bir yıl olur. Okullar sokaklardan güvenlidir.

2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılının öğrencilerimiz,öğretmenlerimiz,velilerimiz için başarılı ve sağlıklı geçmesini Allah’tan diliyorum.Güzel günler olsun ülkemizin güzel insanlarına,hayırlı olsun

 

Haberi Paylaş