Büyükakın, “Kartepe Teleferik inşallah 29 Ekim’de bitecek”

357163112_753037766598363_7205367373925125349_n

Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, 4 yılda yaptığı hizmetleri “Yerli Yerinde Hizmet ve Eser Dolu 4 Yıl” başlığıyla Kongre Merkezi’nde anlattı. Başkan Büyükakın, “Bir emaneti teslim aldığımızı ve o emaneti yerine getirmek için mücadele ettiğimizi varlık sebebimiz bu olduğunu hiç unutmadan hareket ettik. Biz koltuğa oturacağımız günü değil kalkacağımız günü düşünerek hareket ettik. 4 buçuk yıl boyunca kasıtlı olarak hiçbir polemiğin içinde olmadık. Polemik siyaseti yapmadık. Sadece icraata odaklandık. Belli hedefleri gerçekleştirmek için yola çıktık. ‘İsraf eden belediye, borçlu belediye, iş bilmeyen belediye’ diyenler oldu. Nasrettin Hoca hikayesinde olduğu gibi herkes bir şey diyecek ama takdiri halk yapacak” dedi.
Kartepe’de, İzmit Körfezi ile Sapanca Gölü’nü aynı anda izleme imkanı sunarak Samanlı Dağları’nın zirvesine ulaşım sağlayacak teleferik projesine ilişkin de açıklamalarda bulunan Büyükakın, şöyle konuştu:
“Hani diyorlar ya; ‘Vizyon proje yok, sen ne yapıyorsun?’ Daha ne yapalım? Teleferik vizyon bir proje değil midir? Kartepe’nin 50 yıllık hayali değil midir? Ben bu kentte doğmuş, büyümüş birisi olarak, Kartepe’de teleferik yapılması hikayesini yıllardır dinliyorum. Ne zaman bitecek? 29 Ekim’de inşallah bitecek. Polemik yapmıyorum ama bir tarafım Arnavut, Arnavut inadım var. Ben bu teleferiğe onları bindireceğim. Bu da benim seçim beyannamemizde yoktu. İnşallah sezona yetişecek. Teleferik bittiğinde vardığı yerde hizmetlerin olması lazım. Bir taraftan onlarla uğraşıyoruz. Yukarı çıktığınızda ihtiyaç olan şeylerden biri sosyal alanın olması, yemek yeme alanlarının olması. Teleferik bitene kadar onları da tamamlamaya çalışacağız.”

 

Facebook Yorum

Haberi Paylaş