Dumlupınar Mahalle Muhtarı Kule Derenin Kirlendiğini Biliyor mu? Biliyorsa Kirleten Firmayı Açıklasın

Dumlupınar Mahalle Muhtarı Kule Derenin Kirlendiğini Biliyor mu 1

Kartepe’deki Kule Dere hangi firma tarafından kirletiyor?

Kartepe Dumlupınar Mahallesinden geçen Kule Derenin siyah aktığını gören vatandaşlar hemen ekiplere haber verdi.. Kocaeli Valiliği Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri de siyah akan derede inceleme yaptı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çevre Kontrol Dairesi ekipleri, zabıta eşliğinde dereden numune aldı.

Her sabah bölgede yürüyüş yaptığını ifade eden mahalle sakini Cüneyt Taş,bugun uzun süreli böyle mor renkte akıyor. Bunun pek çok sebebi olabilir ama fabrikanın deşarjından kaynaklanan bir renklenme bu. Şikayet ettik, inşallah bir netice alabiliriz” dedi.

Derede inceleme yapan Dumlupınar Mahallesi  sakinleri

Dereden sürekli atık su, pislik geçiyor. Her seferinde kamu kurumlarına haber veriyorum, geliyorlar numune alıyorlar ama bu sıkıntı çözülmüyor. Bu konunun, çözüm odaklı olmasını istiyoruz. Bu derenin berrak akmasını talep ediyoruz. Eskiden balık tutuluyordu, şu anda pislikten, kokudan, fabrikaların hava kirliliğinden geçilmiyor. Muhtara durum bildirilmesine rağmen resim çek poz ver  sorun çözülmüyor   nerden gelediği kokunun     bilinmiyor. Bu konuda şikayetçiyiz” diye konuştu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Kocaeli Valiliği ekipleri kirliliğin kaynağının tespiti için çalışmalarını sürdürüyor

 

Facebook Yorum

Haberi Paylaş