ULAŞIMA YAPILAN ZAM SONRASI TAMYÜKSEL’DEN İKTİDARA ÇAĞRI “ACI REÇETEYİ ÖNCE KENDİNİZE UYGULAYIN

ULAŞIMA YAPILAN ZAM SONRASI TAMYÜKSEL’DEN İKTİDARA ÇAĞRI “ACI REÇETEYİ ÖNCE KENDİNİZE UYGULAYIN

İYİ Parti Kartepe İlçe Başkanı Haluk Tamyüksel;  vergi ve harçlara yapılan zamların, sadece akaryakıt fiyatlarına değil, süreç içerisinde iğneden ipliğe her şeye zam demek olduğunu vurguladıklarını ve bugün yapılan Toplu Ulaşım Zamlarında aslında bir başlangıç olduğunu belirterek. “İktidar, ekonomi de ki beceriksizliğinin faturasını vatandaşa kesiyor. Acı reçeteyi iktidar önce kendisine uygulasın… Her sıkıştığında elini vatandaşın cebine atmasın.” dedi.

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi toplantısında, Toplu Ulaşım Araçlarına %63 ile %69 arasında zam yapıldığı açıklandı. Okul Servislerinden Tramvaya, Özel Halk Otobüslerinden Ticari Taksilere varıncaya kadar tüm Ulaşım araçlarına uygulanan zamlar sonrası açıklamalarda bulunan İYİ Parti Kartepe İlçe Başkanı Haluk Tamyüksel ; “Temmuz ayında vergi ve harçlara yapılan zamların karşılığının sadece akaryakıt fiyatlarını değil, süreç içerisinde iğneden ipliğe varana kadar vatandaşın hayatını olumsuz yönde direk etkileyecek ağır sonuçlar doğuracağını o günde söylemiştik.

 

Maalesef İktidar ekonomide ki bu beceriksizliğinin faturasını yine vatandaşa, hatta sadece dar gelirliye kesiyor.

 

Seçim öncesi Bütçe açığını saklamak için, rakiplerine olmadık ithamlarda bulunan. Hatta oy alabilmek uğruna rakip parti mensuplarına iş, aş vaadinde bulunan İktidar, Öncelikle elini vatandaşın cebinden çekmeli ve Acı Reçeteyi vatandaştan önce kendileri uygulamalıdır.

 

Örneğin kendi şehrimize bakarsak; Büyükşehir Belediye Başkanının kişisel PR’I için yaptığı milyonlarca liralık harcamalara son verilmelidir, en alt kademeden tutunda Büyükşehir Belediye Başkan Vekiline varıncaya kadar lüks makam aracı tahsisleri, özel şoför, sekreter, danışman harcamaları sona erdirilmelidir. Son seçim döneminde şişirilen kadrolar ivedilikle boşaltılmalı kamu kurumlarının, yandaşın istihdam deposuymuş gibi görülmesine son verilmelidir.

 

Yapılan zam mevcut koşullarda Toplu Taşıma Esnafının hakkıdır, belkide maruz kaldıkları mazot, bakım, trafik sigortası, vergi ve personle giderlerinde ki artış dolayısıyla yeterli bile değildir. Lakin bizim itirazımız zaten esnafın hakkı olan bugün yapılan fiyat güncellemesine değil. İktidarın topyekün ekonomi politikasınadır. İşçiye. Memura, Emekliye verilen zam daha ilk günden erimiştir, önümüzde ki süreç çok daha zor günlere gebedir.

 

Mevcut sistem dar gelirliyi korumak yerine, zengini korumak üzerine kurgulanmış. Maalesef zengini daha zengin, fakiri daha fakir hale getirmeye çalışmaktadır. Daha geçen hafta Kur Korumalı Mevduat hesabında parası olanlar için Cumhurbaşkanlığınca açıklanan vergi muafiyeti dahi bunun en açık delilidir.” Dedi.

Facebook Yorum

Haberi Paylaş