Trabzonlular festival gelirini SMA hastasına bağışladılar

Trabzonlular festival gelirini SMA hastasına bağışladılar2

Kartepe’de faaliyet gösteren Trabzonlular Derneği, bu yıl 2.’sini düzenlediği festivalin tüm gelirini SMA Hastası Aytun bebeğe bağışladı. Bu yıl ikincisi düzenlenen Trabzonlular Kartepe’de buluşuyor hafta sonu gerçekleşen muhteşem organizasyonla sona erdi. 10 binlerce kişinin deyim yerindeyse akın ettiği etkinlikte neler yoktu ki.

Yöresel sanatçılar, horon, birbirinden güzel stantlar, yarışmalar, eğlence, kusursuz ikram ve daha birçok sürprizler. Kartepe Uzuntarla Trabzonlular Dernek Genel Sekreteri Hasan Yeşildal, etkinlik sonrası yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer verdi:

“DESTEĞE DEVAM”

“Geçen seneden de daha büyük ilgi gören festivalimize binlerce kişi aileleriyle akın etti. Güzel bir yola çıktık. Bu etkinliğimiz geleneksel hale geldi. Yapılan tüm güzellikler sadece eğlenceyle sınırlı kalmadı. Elde ettiğimiz gelirimizi SMA hastası Aytun bebeğe bağışladık. Bir nebzede olsa faydamız olduysa ne mutlu bize. Tabi bu tamamen hemşerilerimizin desteğiyle oldu. Herkese sonsuz teşekkürler. Dernek olarak böylesi desteklerimiz devam edecek. Minik kardeşimize şimdiden geçmiş olsun. Herkesi desteğe bekliyoruz.”

Haber:Yunus Emre ASKER

Facebook Yorum

Haberi Paylaş