TBBB Kocaeli’nin Temsilciliği Açıldı

Türkiye Belediye Başkanları Birliği (TBBB) Kocaeli Temsilciliği açıldı. Kocaeli’de hem geçmiş hem de aktif dönem içerisinde görev yapan başkanlar bir araya geldi.

 

 

TBBB’nin Kocaeli Temsilciliği İzmit Ömerağa Mahallesi İstiklal Caddesi İtikbal Sokak No:3/1-A adresindeki hizmet noktası önünde açılışını yaptı. Geçmiş dönem İzmit Belediye Başkanlarından Halil Vehbi Yenice’nin Kocaeli temsilciğini yaptığı birliğin temsilcilik açılışına Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, TBBB Başkanı Hüseyin Eren, Cumhurbaşkanlığı Etik Kurulu Üyesi ve geçmiş dönem Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, geçmiş dönem Kocaeli Milletvekili Hikmet Erenkaya, Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü, Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Yeniden Refah Partisi Kocaeli İl Başkanı Mehmet Aras, geçmiş dönem AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mahmut Civelek ve geçmiş dönemde belediye başkanlığı yapmış çok sayıda isim katıldı. Açılışta İl Müftüsü Sinan Cihan dualar ederken sonrasında kurdele kesimiyle birlikte temsilcilik açıldı.

 

 

                       

 

 

 

 

 

 

TBBB Kocaeli Temsilcisi Halil Vehbi Yenice konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Arkadaşlar iyi ki geldiniz. Burafa Türkiye‘nin ihtiyacı olan bür görüntüyü görüyorum çünkü burada neredeyse tüm partilerden bu kentte görev yapan belediye başkanları var. Geçmiş dönemde görev yapmış olan başkanlarımız burada, iyi ki geldiniz. Ben çok konuşmayacağım ama belediye başkanlarımızın çok sorunları var, görevde olmayan başkanlarımız burada. Görevde başkanlarımız hala köylerine gittiklerinde ‘Çayı kim ısmarlayacak’ denir, düğün olacağı zaman zarflar hala görev yapmayan başkanlarımıza geliyor. Cumhurbaşkanımız iyileştirmeler yaptı ama hala ihtiyaçlarınız var.”

 

 

 

TBBB Başkanı Hüseyin Eren şunları söyledi: “Biz Ankara’da Türkiye Büyük Millet Meclisi karşısında bir binada hizmet veriyoruz. Bu binamıza siyasiler gelir, o binada siyasette konuşulur ama kapımızdan içeri girerken partiler bir yana bırakılır. Bugün 10 yıl geçti 4 belediye başkanlarına yönelik düzenlemeler yaptırdabildik, üçünde sonuç alamadık ama dördüncü düzenlemede istediklerimiz aldık. Daha önceden belediye başkanlarına rozet takılmazdı, şimdi bu hakkı elde ettik ve rozetler, kartlar düzenledik. Belediye başkanlarının toplum arasında daha iyi bir statüde olabilmesi için çalışmalarımızı yapıyoruz.”

 

 

 

 

Geçmiş dönem Kocaeli Milletvekili Hikmet Erenkaya konuşmasında, “Eski belediye başkanlarımız burada, başkanlarımız ilimizde yaşıyor ve mücadele ediyor. Özellikle belde belediye başkanları görevi buraktıktan sonra da beldelerinde yaşamaya devam ediyorlar. Bu arakadaşlarımızın sıkıntıları var. Bir iyileştirme yapıldı ama bu iyileştirme daha da iyiye taşınabilir. Halil Vehbi Yenice benim eski dostumdur, üstlendiği görevi de en iyi şekilde yapacağına inanıyorum.” dedi.

 

 

 

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın konulmasında “Bu tür birlikler sadece sorunları çözmek için değil, ilerleyen süreçte çıkması muhtemel sorunların çözümü için de çaba gösterirler.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı Etik Kurulu Üyesi ve geçmiş dönem İbrahim Karaosmanoğlu açılış programı konuşmasında şunları söyledi: “Görevler gelip geçicidir, arkadaşlarımız dertlerimiz olduğunu söyledi ama gelin bu dertleri kendimizi eğlence edelim.

 

 

 

 

 

 

Facebook Yorum

Haberi Paylaş

Diğer Haberler