TAMYÜKSEL; SÜKUT İKRARDAN MI GELİYOR?

TAMYÜKSEL; SÜKUT İKRARDAN MI GELİYOR

Geçtiğimiz günlerde yaptığı basın açıklaması ile Kartepe Belediyesine sorduğu sorulara cevap verilmediğini belirten İYİ Parti Kartepe İlçe Başkanı Haluk Tamyüksel;”Sükut İkrardan mı Geliyor” dedi.

İYİ Parti Kartepe İlçe Başkanı Tamyüksel; Kartepe Belediyesinin yaşadığı ekonomik sorunların çözümü noktasında verdikleri destekle birlikte, bu ekonomik sorunların nedenleri ile ilgili kamuoyu önünde hesap soracaklarını belirterek muhatapları tarafından cevaplanması için sorular sormuş ve bu soruların çoğalarak devam edeceğini belirtmişti.

Tamyüksel, bugün yaptığı açıklama ile; sordukları soruların aslında kentin sokaklarında yaşayan insanların kendi aralarında, dilden dile kulaktan kulağa konuştuğu sorular olduğunun altını çizerek; “Görüyorum ki sorularımızın muhatabı olan arkadaşlarımız, sorduğumuz soruları cevaplamak yerine görmezden gelmeyi tercih etmektedirler.

Yani bir anlamda; bizimle ilgili olark, bunlar bugün sorar yarın unuturlar mantığı ile sorularn soruları geçiştirmek istemektedirler.Fakat biz bilmekteyiz ki Sükut İkrardan gelmektedir.

Sorduğumuz soruların cevaplarını bildiğimizi ve cevaplarını bildiğimiz sorularla kendilerini kamuoyu önünde hesap vermeye davet ettiğimizin farkındalar aslında.

Şimdi bir kaç soru daha ilave ederek kendilerini  açık yüreklilikle kamuoyuna hesap vermeye davet ediyorum.Seçim dönemi başka Siyasi Partilere üye olan hemşehrilerimize, Üyesi olduğunuz Siyasi Partilerden istifa edip bize gelirseniz sizi herhangi bir kamu kurumu veya iştirakinde işe alırız vaadinde, siz veya etrafınızca tekliflerde bulunuldumu?

Vaat verilen arkadaşların tamamı işe alındı mı?

Seçim kampanya döneminde, Kamu kurum veya iştiraklerinin personellerinden, aktif olarak Partilerin Siyasi çalışmalarına katılanlar oldumu? Oldu ise bu personeller o dönemde ücretsiz izindelermiydi? Yoksa, işyerlerinde çalışıyormuş gibi haksız maaş alanlar oldu mu?

Önümüzde ki Mahalli İdareler seçimleri öncesi, seçim kazanabilmek için yine, yeni personel alımı planlamaktamısınız?

Gençlik Kollarımız, Kadın Kollarımız ve Mahalle Teşkilatlarımızda bulunan  arkadaşlarımıza bu dönemde de yeni teklifler yapmayı düşünüyormusunuz?

Değerli arkadaşlar Kamunun kaynakları, bir siyasi parti veya yandaşlarının arpalığı değil inancımız gereği Beytül Maldır,bu inançla idare için seçilenlerde Şehrül Emin olmalı, Siyasi ikballeri uğruna başında bulundukları kurumları içinde çıkılamaz ekonomik sorunların içine sokmamalıdırlar.

Biz hiç kimseyi itham etmeden, sokakta vatandaşlarımızın merak ettiklerini kamuoyu önünde ilgililerine soruyor, takdiri yine kamuoyuna bırakıyoruz

 

Facebook Yorum

Haberi Paylaş